Kaip sužinoti, ar vyras turi švelnumo geną?

 
Jei manote, kad jūsų partneris nėra globėjiško tipo, tai tikriausiai jam stinga „švelnumo geno“.

Siekiant nustatyti, ar vyras turi „švelnumo geną“, reikėtų tiesiog išsakyti jam savo problemas, tačiau  nesijaudinkite dėl patarimo, kurį jis duos.

Vietoj to, labai akylai stebėkite kaip jis atrodo jūsų klausydamasis.

Mokslininkai tvirtina, kad jei vyras, klausydamasis apie kito žmogaus rūpesčius linkčioja galva, šypsosi ir atrodo užjaučiantis, tai tikriausiai jis turi „švelnumo geną“, dėl kurio jie yra meilūs ir dėmesingi partneriai.

Mokslininkai iš Jungtinių Valstijų ir Kanados įrašė 23 savanorius, kurie klausėsi, kaip jų partneriai apibūdino, dėl ko jie kenčia.

Ši vaizdo medžiaga buvo be garso parodyta visiškai nepažįstamiems žmonėms ne daugiau nei 20 sekundžių, po kurių jų buvo prašoma įvertinti, kiek malonūs, rūpestingi ir patikimi atrodė klausytojai.

Tie vyrai ir moterys, kurie buvo įvertinti kaip šilčiausi daugiau nei šimto žmonių, pasirodė turintys geną, susijusį aukštu oksitocino, taip vadinamo „užuojautos hormono“ lygiu, kuris, kaip žinoma, yra susijęs su jautrumu ir atidumu kitiems.

„Mūsų atradimai sufleruoja, kad net nežymios genetinės variacijos gali turėti apčiuopiamą poveikį žmonių elgesiui, o tokie elgsenos skirtumai yra greitai pastebimi kitų“, - sakė tyrimo lyderis Aleksandras Koganas iš Toronto universiteto.

Genetiniai porų testai buvo padaryti dar prieš įrašant vaizdo medžiagą, kad būtų patikrinta, kokio tipo oksitocino geno receptorius jie turi – ar G tipą, kuris yra susijęs su globėjišku elgesiu, ar A tipą, kuris yra susijęs su savanaudiškumu ir menkais bendravimo įgūdžiais. Jie taip pat galėjo turėti AG, abiejų tipų kombinaciją.

Iš 10 žmonių, kuriuos nepažįstamieji reitingavo kaip mažiausiai globėjiškus iki patikimus, 9 turėjo A tipą, o iš tų, kurie buvo įvardinti kaip globėjiškiausi – G tipą turėjo 6.

Sąsajos tarp įvertinimo kaip globėjiškas ir G tipo turėjimo buvo ryškiausiai pastebimos tarp vyrų.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras