Kalbos apie seksą su laiku keičiasi

7850430.jpeg
 
Naujausi tyrimai atskleidžia, jog per pastaruosius 15 metų iš tiesų pasikeitė būdai, kaip mes kalbame apie seksą ar kitus seksualius dalykus.

Tyrėjų teigimu, nepasikeitė vienas dalykas – tiek vyrai, tiek moterys vis dar nelinkę žiūrėti vienas kitam į akis kalbant apie orgazmą ar panašius intymius dalykus.

Žodį „prievarta“ šiandien abejų lyčių atstovai vertina labiau neigiamai, nei prieš 15 metų.

„Moterys šį terminą dažniausiai sieja su išžaginimu pasimatymo metu, vyrai – su nusikaltimu, galimybe būti apkaltintu naudojus prievartą prieš dailiosios lyties atstovę,“ - pasakojo Austrijos sveikatos mokslų draugijos pirmininkė.

Šiandien labai pasikeitė jaunų žmonių seksualinių terminų vertinimas, vartojimas. „Svarbu suprasti ne tik žodžio reikšmę, bet ir emocijas, kurias žmonės tiems žodžiams priskiria“,- sako tyrėjai.

Pakalbėkime apie seksą

Atliktame tyrime apie sekso vaidmenis dalyvavo 567 vyresniųjų kursų studentai. Visi jie turėjo įvertinti 42 su seksualumu susijusius terminus – kokias emocijas, įspūdį šie sukelia? Respondentams buvo pateikta septynių balų skalė – nuo be galo pozityvaus iki be galo negatyvaus.

Rezultatai atskleidė, jog vyrai ir moterys apie intymumą, seksualumą bei santykius bylojančius žodžius, jų keliamas emocijas vertina ne visiškai vienodai.

Palankiausiai dailiosios lyties atstovės vertino šiuos terminus: orgazmas, vaginalinis seksas, lytinis aktas, nekaltybė, masturbacija, oralinis seksas, abortas, nėštumas, erekcija bei heteroseksualas.

Negatyviausi moterims pasirodė šie žodžiai: prievarta, seksualinis priekabiavimas, išžaginimas, seksualinis užpuolimas, lytiškai plintančios ligos.

Vyrų tarpe, teigiamiausiai įvertinti terminai buvo monogamija, nekaltybė, orgazmas, vaginalinis seksas bei heteroseksualumas. Neigiamus jausmus stipriosios lyties atstovams kelia prievarta, išžaginimas, lytiškai plintančios ligos  bei seksualinis priekabiavimas.

Moterys bei vyrai skirtingai įvertino dvi lytiškai plintančias ligas – sifilį bei gonorėją – dailiosios lyties atstovėms šie terminai kėlė mažiau neigiamų emocijų. Tyrime dalyvavę psichologai tai aiškina tuo, jog moterys, ko gero, mano, kad joms toks užsikrėtimas negresia, šios nejaučia rizikos susirgti.

Dailiosios lyties atstoves labiausiai gąsdino Chlamydia ir kitos tarp moterų paplitę lytiškai plintančios ligos.

Vyrai gana teigiamai įvertino ŽIV bei AIDS ir tai parodo, jog stipriosios lyties atstovai nejaučia rizikos sirgti šia liga. Dar vis daugybė žmonių mano, jog ŽIV bei AIDS – tik homoseksualų ar biseksualų problemos, tačiau tai nėra tiesa.

Didžiausi lyčių prieštaravimai susidarė vertinant 12 terminų.

 Pavyzdžiui, šie terminai vyrams kėlė pozityvesnes emocijas nei moterims:

 • Feministė
 • Gėjus
 • Heteroseksualas
 • Seksualinis nusikaltimas

Moterys geriau nei vyrai įvertino šiuos terminus:

 • Krūtų pasididinimas
 • Erekcija
 • Gonorėja
 • Virtualus seksas
 • Oralinis seksas
 • Pornografija
 • Sifilis
 • Transseksualas

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras