Kas bendro tarp triušio mirties ir moters pastojimo?

kids.jpg
 
Triušieną valgyti sveika, tačiau dar prieš 80 metų triušiai mirdavo ne tik vardan skanaus maisto. To priežastis ne mažiau svarbi, triušiai žūdavo vardan moterų troškimo žinoti, pastojau ar ne?

Pirmieji  nėštumo testai iš tiesų buvo "triušio testai". 1920 metais mokslininkai atrado žmogaus chorioninio gonadotropino (ŽCD) hormoną, kuris išsiskiria pastojus. Taip pat buvo pastebėta, kad įšvirkštus ŽCD tam tikriems gyvūnams, šis hormonas sukelia kiaušidžių pokyčius. 

Pirmasis testas, kurį sukūrė Selmaras Ašhaimas ir Bernardas Hondekas buvo atliktas su pelėmis. 1931 metais Morisas H. Fridmanas šį testą patobulino naudojant triušius ir taip atsirado triušių arba Fridmano testas. Triušiui būdavo įšvirkščiama moters šlapimo, o po 48 valandų triušis būdavo nužudomas, jog  būtų galima nuosekliai ištirti gyvūno  kiaušides. Tai leisdavo nustatyti, ar moteris, kurios šlapimo buvo suleidžiama triušiui , nėščia, ar ne.

Šiais laikais moterys be baimės gali atlikti nėštumo testus tiek, kiek tik norisi. Ir nors šiuolaikiniai nėštumo testai grindžiami ŽCD metodu, dėl to neprivalo žūti nei vienas triušis! Pirmieji namų sąlygomis atliekami nėštumo testai buvo patvirtinti 1976 metais. 


www.suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras