Kas labiau užmaršūs- vyrai ar moterys?

 
Esate susikrimtusi, nervinga ir liūdna, nes mylimasis ir vėl pamiršo Jūsų gimtadienį? Atsiminti naujojo kaimyno vardą jam taip pat didžiulių pastangų reikalaujantis iššūkis? Nesinervinkite ir nepykite ant jo, moksliniai tyrimai byloja, jog vyrai užmaršesni negu moterys. Ir visai nesvarbu, kokio jie amžiaus, 30 ar 60 metų, moterų atmintis keliskart geresnė.

Viename iš Norvegijos universitetų dirbantis profesorius apklausė 48 000 respondentų. Pagrindinis jo tikslas- sužinoti kokius dalykus tyrimo dalyviams atsiminti sunkiausia. Rezultatai buvo stulbinantys- vyrams sunkiausia atsiminti vardus, pavardes bei svarbias datas. Todėl nieko nuostabaus, kad mylimieji pamiršta Jums abiems svarbias progas ar kitas šventes. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad jis nemyli Jūsų iš visos širdies.

Įdomu tai, jog išsilavinę, aukštąjį mokslo diplomą turintys žmonės, užmaršumu skundėsi žymiau rečiau, negu jokių mokslų nebaigę asmenys. Tai dar vienas įrodymas, jog mokymasis lavina smegenų veiklą, todėl tobulėti ir šviestis niekada vėlu.

Nerimas, neigiami išgyvenimai taip pat kenkia atminties būklei, mat depresijos kamuojami žmonės ne retai skundžiasi atminties problemomis.

Visgi įpusėjus gyvenimui, sulaukus 60 metų amžiaus, atmintis vienodai prastėja tiek vyrams, tiek moterims.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras