Kinija: vakar normalu, o šiandien - tabu

chinese-new-year-lanterns_shutterstock_527801692-1068x601.jpg
 
2 komentarai
Šiandieninėje Kinijoje sekso tema dažniausiai yra tabu. Nemenka kontrolė egzistuoja ir viešajame gyvenime, pavyzdžiui, cenzūros susilaukia filmai ar reklamos, o per daug seksualūs – tiesiog uždraudžiami. Tačiau šios milžiniškos imperijos istorija byloja visai ką kitą. Privalomi seksualiniai santykiai, vyro priklausymas nuo moters ar sekso tema prirašyta literatūra neturi nieko bendro su šiandieniniu dorovinguoju Kinijos veidu.

Apie pačius ankstyviausius seksualinius simbolius Kinijoje galima sužinoti iš literatūros, menančios 1500 - 770 m.pr.Kr. Tuo metu viskas turėjo metaforišką įvaizdį. Pavyzdžiui, debesys simbolizavo moters makšties skysčius, o lietus – vyro spermą

Įsigalėjus Džou dinastijai, buvo vadovaujamasi daosizmo, kuris dar tuo metu nebuvo formali religija, doktrina. Moterys turėjo in pradą, kurio energija buvo neblėstanti, o vyrai – jang pradą, negalėjusį egzistuoti be moteriškojo ir turėjusį ribotą energiją . Galiausiai tai reiškė, jog silpnosios lyties atstovės lovoje turėjo visišką valdžią. Pavyzdžiui, vyrai, prieš pasiekdami orgazmą, turėjo pasistengti, kad jį bent kelis kartus patirtų ir jų moterys. Jeigu aukščiausioji palaima ateidavo jiems pirmiems arba naudodavo savo jang energiją be in, tai galėdavo sukelti daug sveikatos problemų ar net mirtį.

Buvo populiari prostitucija

Vyrams drausta masturbuotis, nes tikėta šio veiksmo kenksmingumu sveikatai be to visiems laikams grėsė netekti jang energijos. Tačiau moterims, kad neišblėstų jų beribė in energija, save tenkinti buvo leidžiama. Masturbuotis šioms drausta tik priešais iš užsienio atvežtus objektus – tikėta, jog taip galima susižeisti lytinius organus.

Nesibaigianti in energija lėmė, kad Džou dinastijos eroje sparčiai plito moterų homoseksualumas. Tačiau meilė tarp dviejų vyrų pasitaikydavo itin retai – tai grėsė visišku jang energijos praradimu abiem įsimylėjėliams.
Senovės Kinijos laikais labai didelį populiarumą turėjo prostitucija. Vyrai naudojosi perkamos meilės galimybėmis tam, kad pritrauktų daugiau jang energijos. Tačiau labai greitai kinų medicina atrado, jog tokiu būdų itin paprasta susidurti su lytiškai plintančiomis ligomis.

Išplito sadistinis seksas

Činų dinastijos laikais daosizmo kultūrą pakeitė konfucianizmo idėjos, kurios buvo visiškai kitokios. Vyrų padėtis tapo aukštesnė nei moterų. Visi seksualiniai ryšiai susieti su santuoka ir tegalėjo vykti poros miegamajame. Išėjus iš jo bet koks fizinis kontaktas buvo draudžiamas. Pats lytinis aktas konfucianizmo laikytas beveik nuodėme ir turėjo būti atliekamas tik vardan naujos gyvybės užmezgimo ir švento šeimos gyvenimo.

Tačiau valdant Činų dinastijai vyrai galėjo mėgautis sugulovių teikiamais malonumais. Tik jų seksas turėjo atskiras taisykles, pavyzdžiui, po meilės akto moteris iš karto palikdavo partnerio lovą. Net ir senyvesnio amžiaus sugulovės privalėjo mylėtis su vyru kas penkias dienas. Šiuo periodu itin išplito sadistiniai seksualiniai santykiai, neretai susaistyti net giminystės ryšiais.

Sukurta daug intymios literatūros

Kai Kinijos valdymas perėjo į Hanų dinastijos rankas, vėl sugrįžo daosizmo, kuris tapo organizuota religija, doktrinos. Pradėjo rastis įvairios seksualinį gyvenimą aiškinančios knygos, pavyzdžiui, „Miegamojo menas“ arba „Paprastos mergaitės vadovas“. Jose buvo akcentuojamas lytiniais santykiais paremtas ilgas ir sveikas gyvenimas. Įdomu tai, kad plačiai aprašytos kvėpavimo sekso metu technikos.

Literatūroje atsirado ir naujos metaforos, susijusios su seksualumu. Raudona spalva simbolizavo moterį bei jos lytinius organus, o balta – vyrą ir spermą. Baltas tigras buvo stipriosios lyties atstovo simbolis, o žalias drakonas – dailiosios.

Sui dinastijos gyvavimo periodu parašyta daug knygų apie nemirtingą gyvenimą, įtakotą sekso su dideliu skaičiumi moterų. Taip pat buvo aiškinama, kaip padidinti jin energiją moterims nesumažinant vyriškosios jang. Visi tekstai parašyti labai detaliai, be to, pateikta unikalių, gyvūnų vardais pavadintų, sekso pozų.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (2)
Žmonės bent literatūros sekso tematika turėjo ir tebeturi. Susidaro įspūdis, kad būrai lietuviai iki šiol viešai kalbėti apie drovisi..
Ah tie kinai :D
Naujas komentaras