Kodėl 1 iš 10 suaugusių jaunų japonų nesimyli?

1048092510.jpg
 
Šiais laikais jauni žmonės mylisi mažiau. 2018 – ųjų metų duomenimis beveik ketvirtis amerikiečių nuo 18 iki 29 metų nesimylėjo per paskutinius metus – tai pastarųjų dešimtmečių rekordas. O naujausi tyrimai atskleidžia, jog ne tik amerikiečiai rečiau užsiima seksu: 1 iš dešimties suaugusių japonų apskritai niekada nesimylėjo.

Mokslininkai išanalizavo duomenis, surinktus Japonijoje nuo 1987 – ųjų iki 2015 – ųjų. Jie išsiaiškino, jog Japonijoje net 25 procentai jaunų moterų ir 26 procentai jaunų vyrų (18 – 39 m.) niekada nepatyrė sekso (seksas šiame tyrime buvo apibūdinamas kaip vaginalinis lytinis aktas tarp vyro ir moters), taip pat paaiškėjo, jog nuo 1992 – ųjų pradėjo daugėti nesimylinčių japonų. Jei prie šių rezultatų pridėsime dar ir niekada nevedusius žmones, skaičius išauga iki 40 procentų.

Žinoma, japonų sekso kultūra kardinaliai skiriasi nuo amerikietiškos ar europietiškos, taigi, niekam nenuostabu, jog jaunuoliai toje šalyje nesimyli tiek daug. Tačiau tai, jog vienas iš dešimties suaugusių japonų nėra patyrę sekso yra tiesiog neįtikėtina.

Kodėl žmonės mažiau mylisi?

Visų pirma, reikia pabrėžti, jog šių apklausų duomenys surinkti tik apie heteroseksualius japonus, o duomenų apie tos paties lyties asmenų santykius nėra. Tikėtina, jog kai kurie apklausose dalyvavę asmenys užsiima seksu su tos paties lyties asmenimis, arba mylisi būdais, į kuriuos neįtrauktas vaginalinis seksas.

Maždaug 5 procentai JAV gyventojų save identifikuoja kaip heteroseksualus. Jei 5 procentai jaunų japonų identifikuotų save heteroseksualais, galima teigti, jog maždaug 1 iš 20 (30 – 39 metų) vyrų ir moterų nėra turėję lytinės patirties. Tai yra labai rimta problema. 

Egzistuoja daugybė teorijų, kodėl žmonių šiomis dienomis mylisi rečiau, tačiau didžiausia problema, greičiausiai, yra nedarbas. Nedarbas, laikinas darbas ne pilnu etatu ar mažos pajamos daro įtaką tam, jog 25 – 39 metų vyrai labiau linkę neturėti jokios seksualinės patirties su moterimis. Mažesnes pajamas turintys vyrai maždaug 10 – 20  kartų rečiau mylisi su moterimis, nei tie, kurių pajamos didesnės.

Šis ryšys tarp pastovaus darbo ir sekso galioja ir JAV: 54 procentai nedirbančių amerikiečių nepalaiko pastovių santykių, na o 32 procentai žmonių, turintys pastovų darbą ir pajamas, palaiko ir pastovius santykius. Taip pat, 35 procentai vyrų ir 29 procentai moterų 18 – 34 metų amžiaus, gyvena su tėvais, o tai taip pat tampa dideliu barjeru seksui. 

Galima daryti išvadą, jog stresas, patiriamas dėl socialinių ir ekonominių priežasčių, daro didelę įtaką tam, kad jauni žmonės nesimyli. Kai žmonės kasdien turi galvoti kaip sumokėti nuomą ir ką valgyti, seksas natūraliai tampa ne prioritetiniu klausimu.

Seksas – holistinės sveikatos dalis

Svarbu paminėti tai, jog ne visi yra nepatenkinti tuo, kad rečiau užsiima seksu. Tyrėjai teigia, jog pozityvi seksualinė patirtis yra dalis kokybiško gyvenimo, tačiau kai kuriems individams sekso nebuvimas nesukelia nepasitenkinimo. Kai kurie amerikiečiai, kurie nesimyli, teigia, jo jie tiek pat laimingi, kaip ir jų seksualiai aktyvūs bendraamžiai. Taip pat, Japonijoje kai kurie suaugusieji nemano, jog intymūs ryšiai yra tiek pat svarbūs kaip, pavyzdžiui, finansinė nepriklausomybė. Mokslininkai taip pat sako, jog iš šiame tyrime dalyvavusių, 80 procentų moterų ir vyrų norėjo vedybų, todėl galima manyti, jog tie žmonės nesimyli ne dėl to, kad nenori sekso.
 
Deja, šios sekso nebuvimo problemos, negalime spręsti tik individualiai. Dalį problemos reikia spręsti globaliau, pavyzdžiui, kuriant daugiau darbo vietų (Japonijoje tai tikra visuomeninė problema, nes japonų visuomenė sensta, gimstamumas mažėja, todėl seksas svarbus bendrai visuomenės gerovei). Tačiau vieną dalyką galime padaryti visi – kalbėkime sekso temomis ir švieskime jaunimą. Juk seksas vaidina nemažą vaidmenį holistinėje sveikatoje ir laimėje. Be to, seksas sumažina patiriamą stresą, padeda palaikyti sveiką kūną, padeda palaikyti stiprius santykius. Visa tai – ne kas kitą, o nauda, kurią kiekvienas nusipelnė patirti.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras