Kodėl moterims darbo pokalbiuose sekasi geriau?

 
Nepaisant to, kad moterys prieš darbo pokalbius paprastai jaudinasi labiau, juose pasirodo geriau nei vyrai, nes sugeba geriau tvarkytis su stresu, teigia mokslininkai.

Tai neseniai Vakarų Ontarijo universitete atlikto tyrimo, kurio metu mokslininkai bandė išsiaiškinti, kaip vyrai ir moterys susidoroja su stresu darbo pokalbiu metu, rezultatai.

„Mes atlikome du skirtingus tyrimus“, - sakė tyrime dalyvavęs doktorantas Justin Feeney. Jis dirbo kartu su Vakarų Otarijo universiteto Rotmano vadybos mokyklos profesore Julie McCarthy ir pramonės psichologijos profesoriumi Richard Goffin.

„Pirmuoju tyrimu siekėme išsiaiškinti, kokią įtaką pokalbių dėl darbo metu turi nerimas, ir mes patvirtinome prieš tai atliktų tyrimų rezultatus, kad tai neigiamas elementas. Tuomet tyrėme, ar tam įtakos turėjo pretendento lytis. Mes pastebėjome, kad nors moterys patyrė daugiau nerimo dėl interviu nei vyrai, tai nepaveikė jų pasirodymo taip stipriai. Mums buvo smalsu, kodėl“, - pasakojo J. Feeney.

Tas smalsumas vedė mokslininkus į tolesnius tyrinėjimus, kodėl atsirado skirtumas tarp vyrų ir moterų. Siekdami tai apibrėžti, jie surengė pokalbių dėl darbo simuliacijas tarp daugiau kaip 400 studentų.

„Mes specialiai pritaikėme instrumentą, kuris nustatė vyrų ir moterų susidorojimo su interviu būdus ir pastebėjome, kad moterys prisitaikė lengviau nei vyrai“, - sakė J. Feeney.

„Jos siekia palaikymo iš mylimųjų, draugų ir kolegų bei, prieš tikrą pokalbį, dar parepetuoja jį su draugais. Tuo tarpu vyrai ėmėsi ne tokių veiksmingų priemonių. Jie apsimetė, kad nieko nevyksta, ignoravo tai, žiūrėjo televizorių ir darė tokius dalykus, kurie mažino stresą, tačiau sukliudė pokalbio metu“, - paaiškino jis.

Šie tyrimo rezultatai gali būti naudingi ieškantiems darbo, tačiau jie turi reikšmės ir darbdaviams. Nors verslo atstovai daug kuo rizikuoja, jei priimtų netinkamą asmenį, J. Feeney įspėja darbdavius nežiūrėti į darbo pokalbius kaip į tikslų rodiklį, kuris nusakytų ateityje laukiančią sėkmę ar nesėkmę.

„Remdamasis šiuo tyrimu aš patarčiau iš tikrųjų praktiškai sutelkti dėmesį į tai, kaip pagerinti pasirodymą jo metu. Repetuokite pokalbius ir skaitykite knygas apie tai, kad galėtumėte padidinti savo veiksmingumą. Kalbėkite su draugais ir šeima apie interviu ir tai, kaip susidoroti su nerimu“, - užbaigė J. Feeney. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras