Kodėl po sekso moterys įsimyli, o vyrai tiesiog nori daugiau?

 
4 komentarai
Seksas – vienas didžiausių žmonių rūpesčių, sukeliantis jaudulį, galvos skausmą ir visišką susipainiojimą. Tačiau mokslininkams iki šiol buvo paslaptis, kas tiksliai žmonių smegenyse vyksta mylintis.

Kaip ten bebūtų, dabar amerikiečių mokslininkams pavyko atskleisti, kas orgazmo metu dedasi moters galvoje.

Mokslininkai iš Rutgerso universiteto Niudžersyje panaudojo skenografija, siekdami ištirti, kas orgazmo metu vyksta moterų smegenyse, ir pastebėjo, kad suerzinus skirtingas kūno dalis veikia skirtingos smegenų dalys.

Jie nustatė daugiau nei 30 smegenų dalių, kurios yra pajungiamos, įskaitant ir tas, kurios atsakingos už emocijas, prisilietimus, džiaugsmą, pasitenkinimą ir atmintį.

Mokslininkai pastebėjo, kad likus dvejoms minutėms iki orgazmo, smegenyse esantys „atpildo centrai“ tampa aktyvūs. Šios zonos paprastai būna aktyvuojamos valgant ar geriant alkoholinius gėrimus.

Vos prieš pasiekiant kulminaciją pradeda veikti ir kitos smegenų zonos kaip sensorinė smegenų žievės dalis, kuri gauna prisilietimų žinutes iš visų kūno dalių.

Paskutinė dalis, kuri aktyvuojama, yra hipotaliamas – „pilkasis kardinolas“, kuris reguliuoja temperatūrą, alkį, troškulį ir nuovargį.

Mokslininkai taip pat atskleidė, kad seksualinis susijaudinimas sustingdo moters nervų sistemą iki tokio lygio, kad ji nejaučia skausmo – tik malonumą. Tyrėjų komanda tikisi ištirti, kas orgazmo metu dedasi ir vyrų smegenyse.

Smalsu, kas dar sekso metu dedasi mūsų galvose? Keletas ekspertų pateikia atsakymus, kaip seksas veikia žmogaus smegenis.

Kodėl meilė skaudina

„Pagrindinis sekso metu išsiskiriantis hormonas yra oksitocinas, taip pat žinomas kaip „glamonių hormonas“. Jis sumažina gynybą ir priverčia žmones labiau pasitikėti kitais“, - sako dr. Arunas Ghoshas, Spire Liverpool ligoninės gydytojas, besispecializuojantis seksualinės sveikatos srityje.

Jis taip sukelia ir įsipareigojimo jausmą, nes didina empatiją. Moterų organizmo metu šio hormono pagaminama daugiau ir, nors ir nežinoma, kodėl taip vyksta, tačiau tai reiškia, kad jos yra linkusios po sekso prarasti budrumą ir įsimylėti.

Vis dėlto, problema yra ta, kad kūnas negali atskirti ar žmones, kurie mylisi, sieja tik trumpalaikis nuotykis, ar jie mato vienas kitą kaip galimus santuokos objektus – oksitocinas gaminamas bet kokiu atveju. Taigi, jis gali padėti sustiprinti ryšius su mylimu žmogumi, tačiau taip pat gali būti priežastimi, kodėl nutraukus trumpalaikį romaną moteris jaučiasi nelaiminga.

Tuo tarpu vyrai vietoj įsipareigojimus sukeliančių hormonų pliūpsnio gauna tik paprasto malonumo anplūdįį.

„Problema yra ta, kad kai vyras patiria orgazmą, pagrindinis išsiskiriantis hormonas yra dopaminas – malonumo hormonas. O tai gali sukelti priklausomybę“, - sakė dr. A. Goshas.

Būtent dėl šios priežasties tiek daug vyrų kenčia nuo priklausomybės seksui.

Beprotybės baimė

Daugybė žmonių per daug jaudinasi, kad su amžiumi mažėja smegenų ląstelių. Sakoma, kad sulaukę 35-erių žmonės praranda 7000 smegenų ląstelių per dieną ir tai gali sukelti depresiją.

Kaip ten bebūtų, pasak Prinstono universiteto Jungtinėse Valstijose mokslininkų, gera žinia yra ta, kad reguliarus seksas gali padėti atstatyti smegenų ląsteles.

Pasirodo, kuo daugiau sekso – tuo daugiau atstatytų ląstelių. Tyrimai su gyvūnais atskleidžia, kad seksas skatina smegenų ląstelių gamybą hipokampo zonoje – smegenų dalyje, kuri atsakinga už atmintį ir mokymąsi.

Tokie veiksniai kaip stresas ir depresija mažina hipokampą, tačiau mankšta ir seksas tai neutralizuoja.

Negana to, seksas gali apsaugoti smegenis nuo nykimo.

„Yra įrodymų, kad seksualiai aktyvių vyresnio amžiaus žmonių protas senatvėje dažniau išlieka šviesus. Taip gali būti dėl daugybės sudėtingų priežasčių“, - teigė dr. A. Goshas.

Sekso metu į smegenis suteka daugiau kraujo, taigi daugiau ir deguonies.

„Magnetinio rezonanso būdu padarytos nuotraukos parodė, kad orgazmo metu smegenyse esantys neuronai yra aktyvesni ir naudoja daugiau deguonies“, - aiškina Barris Komisarukas, Rutgerso universiteto psichologijos profesorius ir autoritetingas sekso ir neuromokslų specialistas. „Pasirodo, kad kuo aktyvesni neuronai, tuo daugiau deguonies iš kraujo jie pasiima. Taigi smegenys yra aprūpinamos labiau deguonimi prisotintu krauju, kuris išnešioja šviežias maistingas medžiagas“.

Pasak dr. A. Gosho, seksas gali paskatinti ne tik smegenų ląstelių gamybą, bet ir aštrinti moterų protą. Taip yra dėl sekso metu išsiskiriančių hormonų, ypač testosterono, kuris padeda susikoncentruoti ir greitai reaguoti.

Glamonės reiškia geresnį seksą

Lūpos turi 100 kartų daugiau nervų galūnėlių nei pirštų galiukai. Dėl to bučiniai įjungia sudėtingus smegenų mechanizmus, kurie išleidžia mažinančius stresą ir gerinančius nuotaiką hormonus, pasakojo dr. A. Goshas.

Jis sakė: „Seksas bus daug geresnis, jei prieš lytinį aktą bučiuositės“.

Tai didina malonumo hormonų išsiskyrimą ir padaro žmones jautresniais viskam, kas vyksta po to.

„Štai kodėl lėtas seksas gali būti malonesnis nei greitukas ir tai ypač svarbu moterims“, - sakė dr. A. Goshas.

Natūralūs nuskausminamieji

Orgazmas (labiau nei seksas) gali blokuoti skausmą, sako profesorius B. Komisarukas. Tyrimas, atliktas su laboratoriniais gyvūnais ir žmonėmis atskleidė, kad orgazmas gali slopinti skausmo siųstuvus iš stuburo smegenų, taigi jie negali pasiekti neuronų galvos smegenyse, kurios reguliuoja skausmą.

Pasak jo, orgazmas gali pakelti skausmo slenkstį tris kartus daugiau nei normali skausmą malšinanti morfijaus dozė.

Proto galia

Daug seksualinės sveikatos tyrimų koncentruojasi į tai, kas vyksta fiziškai. Tačiau specialistai tikina, kad daugumai žmonių, o ypač moterims, pasiekiant orgazmą protas vaidina pagrindinį vaidmenį.

Vyrų smegenys yra linkusios fokusuotis į fizines stimuliacijas seksualinio kontakto metu, tuo tarpu moterims raktas į susijaudinimą pasirodo esąs gilus atsipalaidavimas.

Skenavimas magnetinio rezonanso būdu parodė, kad sekso metu moterų smegenų dalys, atsakingos už baimę, pyktį ir emocijas, artėjant prie orgazmo atsipalaiduoja vis labiau ir labiau.

Didžiausia laimės piliulė

„Smegenyse yra žinomas ratas, atsakingas už laimės jausmą“, - aiškina Paulas Thompsonas, Kalifornijos universiteto neurologijos profesorius. „Tai vadinama limbine sistema, kuri yra aktyvesnė, kai žmogus yra patenkintas. Ta pati sistema yra aktyvuojama sekso metu, vartojant narkotikus, lošiant – iš esmės visada, kai žmogus mėgaujasi. Tuo metu didesnis kraujo kiekis suteka į smegenis, daugiau neuronų uždegama, taigi ir smegenys veikia aktyviau. Didžiąją šios smegenų sistemos dalį veikia dopaminas. Bet kas malonaus skatina smegenų ląsteles išskirti jo daugiau“.

„Nėra abejonių, seksas daro teigiamą įtaką ne tik fiziniu aspektu, bet taip pat ir psichologiniu bei socialiniu“, - sako dr. A. Goshas. „Sekso metu paleisti endorfinai gali padėti įveikti depresiją ir prašviesinti protą. Vienas jų – seratoninas, dar vadinamas laimės hormonu, kuris sukelia palaimos jausmą. Tai įvyksta dėl išskiriamų endorfinų ir sustiprintų emocijų.

Geresnis miegas

Jei sunku užmigti, dr. A. Ghoshas pataria ne griebtis migdomųjų, o pasimylėti.

Jis teigia: „Mylėtis vakare yra daug geriau nei ryte, nes po to kūnas nori pailsėti, o ne keltis ir eiti į darbą. Seksas dienos pabaigoje taip pat sumažins ir stresą. Stiprus orgazmas vyrui prilygsta 2-3 mg diazepamo (ar Valiumo) dozei. Būtent todėl po sekso dauguma vyrų užsnūsta – tam tikrai yra biologinių priežasčių“.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (4)
Tai turbūt greitu laiku nieko nebeprisiminsiu, neužmigsiu ir būsiu labai nelaiminga. Px
cia viskas aisku, nereikia ir Mokskininku,Vyras atliko savo gamtos pareiga,o Moteris nori auginti pareigos vaisiu ne viena !!!Taip gamtos suredyta!!!
draugaujam?
IR AS NORIU DAUGIAU...KODEL TIK VYRAI...
Naujas komentaras