Kodėl prarandame draugus su amžiumi?

friends_main.jpg
 
Turbūt pastebėjote, kad draugystė keičiasi bėgant metams – geriausias draugas, kurį turėjote praėjusius metus, gali nebepriklausyti jūsų ratui. Tai nutinka daug dažniau, nei galėjote pamanyti. Buvo atlikti tyrimai, kad mokslininkai galėtų įrodyti teoriją, jog kuo vyresnis tampa žmogus, tuo mažiau draugų jis turi. Vieno iš tokių tyrimų metu paaiškėjo, kad daugelio žmonių draugų skaičius ėmė mažėti apie 25 – erius gyvenimo metus. Mokslininkai iš vieno Suomijos universiteto ir Oksfordo universiteto atrado, kad ši teorija teisinga, išanalizavę duomenis iš trijų milijonų mobilių telefonų naudotojų. Taip jie galėjo nusakyti kontaktų dažnumą. Jei norite galite pats atlikti panašų eksperimentą – tiesiog atkreipkite dėmesį į savo skambučių žurnalą. Yra didelė tikimybė, kad nustebsite pamatę tai, su kokiais žmonėmis dažniausiai susisiekiate dabar ir prieš metus ar kelerius.

Kai senstame, nuosmukis draugystėse tiesiog tęsiasi. Kai mokomės universitete draugų susirasti lengviau, nes esame apsupti žmonių su panašiais interesais. Tačiau, kai senstame, prarandame prieinamumą ir turime nuspręsti ar norime draugauti su bendradarbiais. Kai žmonės sensta jie ima vertinti individualumą tų, kurie yra artimi. Mes laikomės pagrindinės draugų grupės.

Su metais draugystės kinta

Pasak tyrimų rezultatų, vidutinė 25 metų moteris susisiekia su maždaug 17.5 žmonių per mėnesį, vidutinis 25 metų vyras susisiekia su 19 žmonių ir šis skaičius mažėja nuolat iki pat pensijinio amžiaus. Žmonės labiau susitelkia į tam tikrų santykių vystymą. Jūsų šeimos kontaktas puoselėjamas, tačiau kontaktai su draugais retėja. Moterys geriausią draugą suvokia panašiai kaip romantinį partnerį ir tokius santykius moterys labai vertina. Jei neinvestuojame į draugystę ir draugus, ji tiesiog nutrūksta. Ir tam yra septynios rimtos priežastys.

Jūs nebe studentas

Nors universitetas yra vieta, kur tikrai lengva atrasti draugų, kai jį baigiate jūs ir jūsų grupės draugai dažniausiai išsiskiriate dėl darbo ar skirtingų gyvenamųjų vietų. Todėl yra didelė tikimybė, kad prarasite vienus artimiausių draugų. Jei esate jaunas žmogus ir praradote draugus, su kuriais susipažinote studijuodamas, tai yra natūralus progresas. Žmogui tereikia kelių draugų, kad galėtų gyventi laimingą gyvenimą, ypač, jaunystėje.

Jūsų draugai tuokiasi ir kuria santykius

Greičiausiai, esate tai patyręs – turite geriausią draugą, su kuriuo praleidžiate daug laiko ir staiga... jis dingsta. Nedingsta be pėdsakų, tačiau susitinkate vis rečiau, nes jis tampa artimesnis su antrąja puse ir ima įsivaizduoti mylimą žmogų ateityje. Kai žmonės susiranda partnerį, jie natūraliai susitelkia į ateitį su juo. Todėl dėmesys draugams mažėja ir santykiai gali tapti šaltesni.

Jūs kuriate santykius

Lygiai taip pat kaip jūsų draugai, jūs galite daryti tą patį, kai sutinkate žmogų, kuris jus tikrai patraukia. Nors ir nenorite būti tokiu, tai gali nutikti, ypač, kai su partneriu ima sieti rimtesni santykiai, tada keičiasi ir gyvenimas, ir jo tikslas. Įsipareigojimas partneriui ir atsakomybė užima pirmą vietą gyvenime.

Jūsų darbas nuotolinis

Technologijos tobulėja, todėl vis daugiau žmonių susiranda nuotolinius darbus, kuriuos dirba namuose, o tai reiškia, kad netenkate galimybės susipažinti su žmonėmis biure.

Kraustymasis

Kai kraustotės į naują miestą, paliekate draugus. Nors yra būdų, kurie padeda išlaikyti ryšį su senaisiais ir rasti naujų draugų naujame mieste, galite pasirinkti susipažinti su keik įmanoma daugiau žmonių, o ne į naujų draugų paieškas. Šiais laikais draugus išlaikyti tikrai sudėtinga. Ilgalaikės draugystės yra nuostabios ir vertingos, tačiau, jei sendami nesusipažinsite su naujais žmonėmis, galite prarasti draugus dėl persikraustymo į kitą miestą.

Jei jūs drovus ir jums sunku susirasti naujų pažinčių, įsiliekite į bendruomenę. Tai gali būti savanorių organizacija, knygų klubas ar grupė socialiniame tinkle.

Pasikeitė jūsų interesai

Dažnai girdime, kad draugai išsiskiria dėl pasikeitusių interesų. Tai gali reikšti, kad dabar dėmesys skiriamas vaikams ir partneriui, arba tai, kad žmogus suartėjo su kitais draugais, ar tai, kad jums prie širdies ramūs vakarai, o ne vakarėliai. Jei jūsų interesai išsiskyrė, nesistebėkite, tai normalu. Tačiau draugystės taip gali baigtis.

Palaikote vienpusius santykius

Turbūt žinote ką reiškia, kai vienas draugas deda didesnes pastangas į draugystę, nei kitas – jūs draugui skambinate dažniau, dažniau kuriate planus ir tiesiog jaučiate, kad draugystė nesubalansuota ir vienpusė. Jei nesate tikras, galite išbandyti draugystę: tiesiog nesusisiekite su draugu ir stebėkite kiek laiko užtruks, kol jis susisieks su jumis. Arba pasikalbėkite apie jūsų draugystę ir pabandykite nustatyti kas pasikeitė.

Kaip matote, draugystės su laiku keičiasi dėl įvairiausių priežasčių. Labai svarbu susitelkti į tuos žmones, kurie yra jūsų draugai ir įsitikinti, kad draugystės abipusės.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras