Kodėl vyrai ir moterys apsipirkinėja skirtingai?

 
Naujo tyrimo rezultatai byloja, jog protėvių medžiojimo, rinkimo ir kito maisto prasimanymo įpročiai iš tiesų lemia šiandieninius skirtumus tarp vyrų ir moterų apsipirkinėjimo pomėgių.

Mokslininkai teigia, jog labai svarbu suprasti partnerio apsipirkinėjimo elgesį – tai padės atsikratyti streso ir įtampos, kylančių parduotuvėse.

Daniel Kruger teigimu, vyrų požiūriu, reikia skubėti prie rezultato – t. y. greitai pasiimti, susimokėti ir išeiti. Tuo tarpu moterims svarbu išstudijuoti tekstūrą, spalvą, audinį ir kainą.

Senovėje dailiosios lyties atstovės turėjo nemažai laiko derliaus nuėmimui, priežiūrai, turėjo žinoti, kaip ir kada atsistato kiekvienas lapelis, kada derlius atsinaujina ir t. t. Šiandien moterys taip pat daug labiau linkę stebėti prekes, laukti specialių daiktų išpardavimo. Taip pat, jos praleidžia kur kas daugiau laiko rinkdamos dovanas nei vyrai.

Stipriosios lyties atstovams senovėje buvo svarbu kaip įmanoma greičiau parnešti namo grobį, tad šiandien vyrai elgiasi panašiai – žino, ko ieško, greitai nusiperka ir išeina iš parduotuvės.

„Žinoma, šis elgesys nėra paveldimas genetiškai ir netaikomas visiems be išimties, tokios yra bendrosios tendencijos“,- sako D. Kruger.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras