Kodėl vyriško prakaito kvapas kaitina moteris?

 
27 komentarai
Žmogaus protas puikiai priima cheminius signalus ir traktuoja jų socialinę ir emocinę reikšmę. Pavyzdžiui, vyriško prakaito kvapas moteriškiems instinktams iš tikrųjų seksualus ir jaudinantis. Ir dar kaip.

Tiesa, nėra patvirtinta ir įrodyta, kad egzistuoja žmogiškieji feromonai. Mokslininkai puikiai žino, kad gyvūnai naudoja kvapus bendravimui.

Besisklaidantys cheminiai junginiai žymi teritoriją, socialinį statusą ir netgi pasiruošimą pratęsti giminę. Tačiau dar iki šiol nėra įsitikinimo, ar įmanomas žmonių bendravimas naudojant cheminius signalus.

Žinoma, žmogus turi Jacobsono organo analogą, kurį naudoja kiti žinduoliai ir taip atpažįsta feromonus. Tačiau pagal tyrimus, ši maža smegenų dalelė evoliucijos metu seniai yra pametusi ryšį su savo „kaimynais“.

Bet vis dėl to įrodyta, kad vyro prakaito kvapas pagerina moters nuotaiką ir netgi stimuliuoja liutropino gaminimą – hormono, kuris stimuliuoja ovuliaciją.

Be to, moteris veikia ne tik vyriškas, bet ir moteriškas prakaito kvapas. Kitame eksperimente vienos moters prakaitas buvo užtepamas virš kitos viršutinės lūpos. Paaiškėjo, kad po tokios uoslės stimuliacijos menstruacinis ciklas sinchronizavosi su ta, iš kurios buvo imtas prakaitas.

Devyniolika sveikų eksperimento dalyvių įkvėpė keturis skirtingus kvapus. Tris neutralius ir prakaito, surinkto iš vyrų kūno, tuo metu, kai jie buvo seksualiai susijaudinę.

Paaiškėjo, kad dėl susijaudinusio vyro cheminių signalų aktyvuojasi iškart keletą moteriškų galvos smegenų, tarp kurių ir „malonumo gavimo sistema“. Beje, būtent ši sistema lemia ir seksualinio partnerio pasirinkimą. Todėl galima teigti, kad kvapo patrauklumas turi gana svarbią rolę renkantis partnerį.

Mokslininkai mano, kad informacija, kuri gaunama susijungus cheminiams junginiams, suvokiama kompleksiškai. Į ją reaguoja ne tik seksualinio susijaudinimo centrai, bet ir tos sritys, kurios atsako už socialinę sąveiką bei emocijas. Tie patys mechanizmai emocionaliai veikia balso ir veido išraiškas.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (27)
O kiek cia nevevisprociu visteliu, tai baisu, net elementaraus teksto negali suprast, apie kojines pradejo paistyt :)))
Ir kaipgi gali kaitinti prakaito kvapas?????Galbūt meta į šoną penkių kilometrų atstumu be galimybės priartėti per amžius. Šlykščiau net negali būti.
paneles..snekama apie svelnu vyro prakaito kvapa...o ne apie smarve...apie ta,kuris atsiranda jus...mylint apie ta nuo kurio jus netenkat proto...o ne apie kojines...
Gal tikrai reikėjo paaiškinti, kad kalba eina apie kūno kvapą, o ne apie tris dienas neplautas kojines ar pažastis :) Nes dabar daugelis nesuprato, apie ką eina kalba :) Juk ir visiškam dubeniui aišku, kad niekam nepatinka 3 dienas neplautų kojinių smarvė, taip kad neberašinėkit, kad "manęs nejaudina vyro kvapas" :)
uz vyro prakaita slyksciau yra tik neplautos putes kvapas... fuj, negaliu...
nusisnekat karocia... nesnekama cia apie prakaita kuris zliaugia po darbo dienos stroikese... skaityt ismokit viska, o ne prakaitas ir vsio... galiu toliau neskaityt :D

Snekama pagrinde apie SUSIJAUDINUSIO VYRO PRAKAITA. Ir tiesiog siaip prakaita, nes netgi ir esant normaliai temperaturai ir t.t. zmogaus kunas prakaituoja kazkiek
fu. nieko bjauresnio negali buti kaip smirdantis vyras.
Vargeli...O man patinka vyro kvapas, kai šis išsimaudęs, bet niekuo nepasikvėpinęs... geriau už bet kokį oldspaisą ar rexoną, t.y. chemiją, kuri išderina smegenis...
nesamone
as vingiu aplenkiu vyruka,jei nors menkiausia prakaito kvapa uzuodziu!!!!!nieko nera slyksciau siame pasaulyje!!!!!!!!
nesamonė kažkokia...
Vyro prakaito kvapas gali ikaitinti tik melzejas is fermos, kurios meslu kvepia.
o tai ka manai to sale kad kaimietems sutriai patinka labai klysti...kaime yra vandens nusiprausi ...juk nevisi kaimo japai ;-P
kokius briedus raso, ne ne ne man patinka ir visoms normaliom ne kaimietem svarus kuno kvapas, dar geriau - truputi jam tinkaciu kvepalu
tą straipsnį parašė, manau, kažkoks iškrypėlis.Pagal jį, tai moterys - tik patelės, o ne žmonės. Negali būti šlykščiau, kaip prakaito kvapas.
Nesąmonė. Prakaito kvapas atstumia. Kažkoks nevisprotis veterinaras straipsnį rašė. Jau ne pirmą kartą skaitau tokius pliurpalus. O dėl smegenų - natūralu, kad jos evoliucionuoja ir senosias struktūras pakeičia labiau sudėtingos - nuo tgyvulio inkstinktų prie sudėtingų analizės procesų. Mes gi e primatai, ne pagal tarpukojų ir pažastų kvapus partnerius ieškome. Šlykštu prakaito kavapas.
Prakaito kvapas gali "kaitinti" nebent tokia moteris kaip Kirilkinas...
Jomajo... Nupirkit savo vyrui ar draugui bekvapio duso zele tegu nusiprause ir po 20min pauostykit ji,td suprasit apie ka straipsnis
as tai pradedu vemti nuo vyru prakaito dvokimo , geriau svariai nusiprausti negaliu prie tokio is tolo prieiti ypac tie kyr su svarkais sedi susute
nu tikrai nemanau kad yra moteru kurioms patinka prakaito kvapas:D:D
mane tai tik atsumia,nes vaikinas reiskias neprisiziuri:)
Na jai autorius butu prakaita pakeites i kuno kvapa manau nekiltu diskusijos :D
TOTALI NESAMONEEEEEEE
Visos moterys apeis vyra, kuris dvokia prakaitu....
mane labai kaitina mano merginos kvapas, as irgi mergina. bet tikrai nepavadinciau to nei prakaitu, nei kvepalais - tiesiog specifinis zmogaus kvapas, kuris yra tiesiog labai malonus.
o todel, kad visi vyrai zvejai. O jei rimtai, tai prakaitas juk bespalvis ir bekvapis skystis, tai kaip jis gali kaitinti. Prakaitas pradeda smirdeti, kai jis susvinksta su bacilomis. Manau nuo tokio vyro moterys tikrai begs.
Na gal pasakymas,kad moteris jaudina prakaito kvapas nevisai taiklus,nes kaip pastebejo kolega manau tikrai apeis moterys ratu. Manau turejo omenyje kuno kvapa,tai kaip ir krakaitas,bet ne toks jo kiekis,mano buvusi drauge visada sake,kad jai patinka mane uzuost,tad sutinku,kad straipsnyje tiesos yra
idiotu, idiotu sitas zmogelis.... kas tu toks...? kas parase sita durna straipsni...? ne veltui tiek LT iskrypeliu.... smirdekit savo prakaitu visi nesiprause vyrai.... moterys tesiog prie jusu lips..... kitos 500 metru spnduliu jumis apeis.....
Kodel vyrus kaitina silkes dvokas?
Naujas komentaras