Kūčių nakties meilės burtai

 
5 komentarai
Jau nuo senovės Kūčių naktis laikyta ypatinga ir lemtinga, o seneliai dar būnant mažiems pasakodavo įvairius burtus, kurie tai pranešdavo ne tik gyvenimo trukmę, artėjančią laimę, bet ir meilę ir santuoką. Todėl norime pasidalinti keliais Kūčių nakties meilės burtais.

Štai pora burtų, kuriuos pasakojo mano močiutė:

Ar šie metai bus poringi?

Reikia išeiti į lauką ir kiek tik gali plačiai apkabinti tvorą, jei tvoros pagaliukų skaičius bus lyginis - turėsi porą (ar susirasi porą), jei nelyginis - šiuos metus lemta praleisti vieniems arba laukia išsiskyrimas. Kartą apkabinus tvorą ir tais metais iš tikro susiradus antrą pusę, rekomenduoju daugiau šio burto nekartoti :)

Kelių metų ištekėsi?

Reikės mamos ar močiutės vestuvinio žiedo, aukštos stiklinės, iki pusės pripiltos vandens, ir Jūsų plauko (pakankamai ilgo). Žiedas pritvirtinamas prie plauko kaip švytuoklė ir laikomas stiklinės centre 2-3 cm virš vandens paviršiaus. Jis turi pradėti švytuoti ir daužytis į stiklinės kraštą. Kiek bus dūžių, tokio amžiaus mergina ištekės.

Mylimojo susapnavimas

Šį burtą sužinojau visai nesenai, todėl gal tik per šias Kūčias bus išbandytas. Reikia dubens su vandeniu, tušinuko, šiaudelio ar kokio kito tuščiavidurio daikto, kuris bus padėtas ant dubenėlio ir simbolizuos tiltelį. Einant miegoti dubenėlį reikia pasidėti prie lovos ir jau tas vyras, kurį susapnuosite būs Jūsų per amžių amžius.

Ar šiais metais ištekėsi?

Paimk dubenį vandens ir įmesk į jį rūtų vainikėlį. Jei vainikėlis plauks link tavęs - sulauksi piršlių, jei į kitą pusę - ateinančiais metais vestuvių nešoksi.

Kokį vyrą gausi?

Kūčių vakarą mergina sugauna gaidį ir duoda jam lesti duonos, grūdų ir vandens. Jei gaidys geria vandenį - vyrą gaus girtuoklį, jei gaidys lesa duoną - vyras bus dykaduonis, jei grūdus - darbininkas.

Jei yra kelios netekėjusios seserys...

Rūpi, kuri pirma iš merginų ištekės? Ant slenksčio kiekviena mergina padeda po šližiką (kūčiuką, prėskutį) ir pavadina šuniuką. Kurios kūčiuką šuo pirmiausiai nusičiups, ta anksčiausiai ištekės.

Senovinis burtas

Jei nori sužinoti, iš kurios pusės jaunikio sulauksi, išeik į lauką, spirk batą per vartus ar per namo stogą. Į kurią pusę batas atsisuks, iš tos pusės ir jaunikis pasirodys.

Suaugusiems.lt, remtasi močiutės pasakojimais ir likimas.net puslapio informacija
 

 
Komentarai (5)
O kodel vyrams burtu nera?
Ir kaip gi bureis, Vaiva, papasakok ir man smalsu ;)
O kur rutu vainikeli gauti vidury ziemos :))) ?
vaiva geras :)) sveikinimai:)
pernai buriausi ir issiburiau santuoka, o dar net vaikino neturejau, ir ka jus galvojat? atsirado po nauju vienas, taip galva apsukau, kad iskart pasipirso ir jau siemet per naujus tuoksimes :)
Naujas komentaras