Lubrikantai: kad slystų kaip per sviestą

 
Nors lubrikantus žmonės naudoja jau gana seniai, dažniausiai tai daro masturbacijai ir analiniams žaidimams. Dauguma porų nė nenumano, kiek daug malonių atspalvių slidaus skysčio šlakelis gali suteikti ir klasikiniam vaginaliniam seksui.

Tarp moterų gana giliai įsišaknijęs mitas, kad jei makštis nepakankamai sudrėksta – kažkas negerai su pačios moters seksualumu. Tai – netiesa. Moters lytiniai organai jai susijaudinus išties natūraliai sudrėksta, tačiau dažani tos drėgmės nebūna pakankamai, kad užtikrintų patį maloniausią slydimą frikcijų metu. O kur dar atvejai, kai natūralios lubrikacijos pritrūksta dėl hormonų svyravimų organizme ar elementaraus pervargimo. Tokiais atvejais šlakelis lubrikanto ant penio ir šiek tiek jo – į makštį, ne tik palengvina įsiskverbimą, bet ir suteikia daugiau malonių pojūčių abiems partneriams.

Galite taip pat šiuo tikslu išbandyti masažo aliejus ar losjonus, ypatingų pojūčių suteiks lubrikantai ir aliejai su šildančiu arba vėsinančiu efektu. Ir nors pastarieji nėra laikomi pačią geriausia priemone vaginaliniam seksui, jie suteikia daug naujų pojūčių, taigi meilės žaidimų patirtis pasipildo naujais atspalviais. Galiausiai naudojant lubrikantus ir aliejus seksualiniam gyvenimui suteikiama daugiau pikantiškų prieskonių, minimizuojami nemalonūs pojūčiai, kurių gali pasitaikyti kai drėgmės yra per mažai. Tiesa, jei vietoje lubrikanto naudosite masažo aliejų – ant jo buteliuko būtinai turėtų būti užrašas, kad galima naudoti ir kaip lubrikantą. Priešingu atveju makšties ir jos prieigų tokiu aliejumi geriau netepti – gali sukelti stiprų audinių sudirgimą.

Lubrikantai: kuris kuo geresnis?

Jie skirti vidinei ir išorinei makšties, analinės angos ir penio lubrikacijai pagerinti. Lubrikantas – tai lengviausias kelias suteikti lytiniams santykiams daugiau komforto. Ir nors lubrikantų asortimentas – tikrai neįtikėtinai platus, visus juos galima suskirstyti į keturias pagrindines grupes pagal tai, kokios medžiagos pagrindu jie pagaminti:

Vazelino pagrindu. Jie gaminami iš vazelino arba mineralinio aliejaus, tai – bene dažniausiai naudojama lubrikantų rūšis. Tiesa, vazelinas gali pažeisti lateksą, todėl šių lubrikantų negalima naudoti kartu su prezervatyvu, diafragma ar gimdos kaklelio gaubtu. Vazelino pagrindu pagaminti lubrikantai gali palikti sunkiai išskalbiamų dėmių ant audinio, be to, jie kai kurioms moterims dirgina makšties gleivinę, taigi tokie lubrikantai – ne pats geriausias pasirinkimas vaginaliniam seksui. Užtai juos vyrai mielai renkasi masturbacijai, taip pat šie lubrikantai puikiai tinka analiniams žaidimams.

Aliejaus pagrindu. Paprastai gaminami iš natūralių produktų, tokių, kaip daržovių ar riešutų aliejus. Šie lubrikantai taip pat, kaip ir pagamintieji vazelino pagrindu, tepa audinius ir yra sunkiai išskalbiami. Tačiau aliejaus pagrindu pagaminti lubrikantai jau tinka ir vaginaliniam seksui. Tiesa, jie irgig
Gali pažeisti lateksą,  todėl nenaudojami su prezervatyvais, diafragmomis ir gimdos kaklelio gaubtais. Jie tinka monogaminiam vaginaliniam seksui, kai nenaudojami prezervatyvai, taip pat analiniam seksui, ir vyrų, ir moterų masturbacijai.

Vandens pagrindu. Tokie lubrikantai paprastai gaminami iš dejonizuoto vandens, glicerino, propylene glikolio ir netoksiškų konservantų. Nors jų gali būti ir aromatizuotų, ir ne, tiek vieni, tiek kiti turi lengvai salstelėjusį kvapą. Vandens pagrindu pagaminti lubrikantai nepalieka dėmių, juos saugu naudoti kartu su prezervatyvais bei kitomis apsaugos priemonėmis. Jie retai kada dirgina odą ar gleivinę. Tiesa, jei seksas trunka ilgiau, šie lubrikantai dažniausiai išdžiūsta. Bet slydimą galima lengvai vėl atkurti suvilgius lubrikantu anksčiau teptą vietą vandeniu arba seilėmis. 

Silikono pagrindu. Silikono pagrindu pagaminti lubrikantai yra panašūs į vandens pagrindu pagamintuosius, tačiau turi vieną esminį skirtumą: kadangi jų pagrindas – silikonas, jie yra atsparūs vandeniui, taigi puikiai tinka naudoti seksui vandenyje. Be to, jie ilgiau išlaiko lubrikacines savybes nei vandens pagrindu pagaminti lubrikantai. Silikonas nepažeidžia latekso taip, kaip aliejaus pagrindo lubrikantai. Tačiau silikoniniai lubrikantai gali pažeisti iš silikono pagamintus sekso žaislus, todėl brangesniems jūsų erotinio arsenalo aksesuarams rekomenduojama naudoti kitokius lubrikantus.

Kad ir kokį lubrikantą bepasirinktumėte, atsiminkite, kad kiekvienas jų turi savą paskirtį, nišą, kurioje tinka idealiai, ir taip pat savų trūkumų. Išmėginkite keletą rūšių, kad atrastumėte, kuris jums tinka labiausiai. Lubrikantų kvapas, konsistencija, tekstūra gali skirtis. Jei jau išbandėte keletą ir manote, kad nė vienas nepatiko – nepatingėkite paieškoti įvairesnių. Nes slidesnis seksas – tikrai geriau!

Suaugusiems.lt

Ar sekso metu naudojate lubrikantus?
 
Komentarai
Naujas komentaras