Mokslininkai: galų gale liks tik moterys ir gėjai

 
Nors moterų seksualinė orientacija gali būti kintanti, mokslininkai teigia, kad vyrų homoseksualumas yra įgimtas, nepakeičiamas, stipriai genų paveiktas bruožas.

Tačiau atsižvelgiant į tai, kad gėjai atmeta sekso su moterimis galimybę atrodytų logiška manyti, kad tai negali būti perduodama genetiškai, tad kodėl apskritai yra homoseksualūs vyrai? Kitaip tariant, kodėl homoseksualų genai nenyksta?

Į šį ilgai kankinusį klausimą pagaliau buvo atsakyta nauju ir vis dar tebevykstančiu tyrimu. Ne vienerius metus tyrimus vykdžiusi mokslininkų komanda Padovos universitete Italijoje, vadovaujama Andrea Camperio Ciani, pastebėjo, kad gėjų motinos ir tetos yra linkusios turėti žymiai daugiau atžalų nei heteroseksualių vyrų giminaitės iš motinos pusės.

Manoma, kad vyrų gėjiškumą lemia tie patys genetiniai faktoriai, dėl kurių jų giminaitės iš motinos pusės yra vaisingesnės. Tokiu būdu giminaičių iš motinos pusės “gėjiškumo genai”, nors jie tokiais ir nelaikomi, gali būti perduodami ateities kartoms ir taip padaryti juos paveldėjusius vyrus gėjais.

Nors niekas nežino, kurie tai tiksliai genai, Camperio Ciani kartu su kolegomis nustatė, kad bent vienas iš jų rodos esąs X chromosomoje. Vyrai paveldi tik vieną X chromosomą iš savo motinos, tad jei joje yra genas, skatinantis gėjiškumą vyrams ir vaisingumą moterims, jį gavęs vyras yra linkęs būti gėjumi, o jo motina ir moteriškos lyties giminaičiai bus linkę turėti daug vaikų. Jei šį geną paveldėtų dukra, ji nebūtinai taptų homoseksuali, tačiau galės perduoti šį geną savo sūnums.

Atlikdamas naują tyrimą, Camperio Cani kartu su savo komanda pirmą kartą kelia klausimą, kaip “gėjiškumo genai” gali skatinti moterų vaisingumą. Prieš tai italų mokslininkai manė, kad šis genas tiesiog didina potraukį vyrams, todėl šį geną turintys vyrai tampa homoseksualiais, o moterys turi didesnį seksualinį potraukį. Tačiau atlikus tyrimą su 161 heterosesksualių ir homoseksualių vyrų giminaitėmis iš motinos pusės, mokslininkai nusprendė pataisyti savo hipotezę. “Vyrų gėjiškumo genas” neskatina moterų potraukio vyrams, o daro jas patrauklesnes.

Aiškėja, kad gėjų mamos ir tetos yra pranašesnės prieš heteroseksualių vyrų motinas ir tetas dėl keleto priežasčių: jos yra vaisingesnės, nėštumo metu patiria mažiau ginekologinių sutrikimų ar komplikacijų, jos yra komunikabilesnės, taip pat linksmesnės, laimingesnės ir labiau atsipalaidavusios, jos turi mažiau problemų šeimoje ir socialinių baimių. “Kitaip tariant, palyginus su kitomis, jos yra idealios vyrams”, - sakė Camperio Ciani. Jis taip pat pažymėjo, kad būtent galimybė patraukti ir rinktis iš geriausių vyrų leidžia šioms moterims susilaukti daugiau palikuonių.

Žinoma, vienas veiksnys negali lemti įvairių seksualinių orientacijų, egzistuojančių tarp vyrų ir moterų. “Gali būti, kad homoseksualią orientaciją lemia keletas faktorių”, - sakė Gerulf Rieger, seksualinių orientacijų tyrėjas iš Kornelio universiteto. Jis pažymėjo, kad aplinkos faktoriai, o taip pat ir tam tikrų hormonų kiekis gimdoje, turi įtakos lemiant vyrų seksualinę orientaciją. Tačiau genetiniai faktoriai, lemiantys vyrų homoseksualumą, atrodo, daro moteris, taip pat kaip ir gėjus, patrauklesnes vyrams. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras