Moters ašaros po sekso – nebūtinai netinkamo vyro elgesio padarinys

keksas(11).jpg
 
Ašaros po sekso, paslapčia ištryškusios iš moters akių (kartais net nesuvaldomas verksmas), sukelia daug klausimų ne tik vyrui, bet ir pačiai „dramų karalienei“. Dažniausiai pastaroji pati nesuvokia, kas darosi su jos emocine būsena, o vyras, tikėtina, pradeda kaltinti save ir ieškoti galimai liūdesį sukėlusio netinkamo savo elgesio.

Viskas dažniausiai yra kur kas paprasčiau: emocijų proveržio paslaptis slypi žmogaus biologijoje bei hormonų pokyčiuose.


Liūdesys po sekso – gana dažnas reiškinys. Tai liudija vien faktas, jog tokia situacija turi ir mokslinį pavadinimą – postkoitalinė disforija. Pastarosios priežasčių galima ieškoti „knaisiojantis“ po moters praeities kerteles (galbūt ši kažkada kentėjo nuo seksualinio priekabiavimo ir sueitis jai siejasi su negatyviais išgyvenimais), analizuojant dabartinius artimus santykius (gal jūs – ne tas vyras, kurio pastaroji norėtų šalia savęs) ar naudotą sekso techniką (gal buvote per daug grubus ir sukėlėte šiai fizinį skausmą). Tačiau dažniausiai atsakymą padiktuoja elementariausia žmogaus kūno biologija. 


Seksas bei šį lydintis orgazmas sukelia žodžiais nenusakoma euforiją, suteikiančią fizinį bei psichologinį atsipalaidavimą ir priverčiantį viską aplinkui pamiršti. Deja, kaip ir po kiekvieno pakilimo, ateina laikas nuosmukiui. Liūdesį po sekso galima palyginti su pagiriomis: sunkiausias būtent ir yra tas tarpinis etapas, kai tenka grįžti į normalią būseną. Tada ir gali prasiveržti ašaros, kurios, deja, jautresnėms moterims gali peraugti ir į kelias dienas užsitęsusią slogią nuotaiką. 


Kaip elgtis vyrui, besirūpinančiam savo moterimi bei norinčiam šiai tik paties geriausio? Visų pirma – neskubėti priimti tokio elgesio asmeniškai. Užtenka parodyti, jog matai pasikeitusią partnerės nuotaiką ir esi šalia jos. Nereikia per prievartą versti atvirauti: juk, kaip minėjome, ir pati moteris gali nesuprasti, kas įtakoja tokį emocijų protrūkį. Jei priežastis – ne hormonų audros, tikėtina, po kurio laiko, jausdama jūsų susidomėjimą, partnerė pati pasiryš atsiverti. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras