Moters seksualumo įvertinimai

 
2 komentarai
Grožis – tai savybė, kuri buvo vertinama visada. Tiesa, grožio supratimas visuomet skiriasi. Šiame dešimtuke matysite, kokios moterys skirtingais laikais buvo laikomos gražuolėmis.

10 vieta

Grožio idealas Senovės Egipte buvo grakšti ir liekna moteris su putliomis lūpomis ir didelėmis migdolinėmis akimis. Tam, kad padidintų vyzdžius ir suteiktų akims blizgesio, į akis lašindavo tam tikrų žolių sulčių. Aktyvios egiptietės apvesdavo akis žaliais dažais. O užbaigiant visą įvaizdį žaliai dažydavo ir rankų nagus bei pėdas.

9 vieta

Majų moterys dažydavo savo kūnus raudonu tepalu, į kurį pridėdavo lipnios ir kvepiančios smalos. Po tokios procedūros jos tapdavo pasipuošusios ir iškvėpintos. Veidą dailindavo taip pat įvairiai dažais.

8 vieta

Senovės Kinijos grožio idealas – maža, smulki, su mažomis kojomis moteris. Nei vienas padorus kinas neimtų į žmonas merginos su didelėmis kojomis. O kad kojos taip ir liktų mažos, mergaitėms bintuodavo kojas, kad jos nustotų augti. Beje, pagrindinė grožio savybė Kinijoje buvo laikomi plaukai, kurie būdavo pinami į įmantriausias kasas.

7 vieta

Senovės Graikijoje egzistavo treniruoto kūno kultas. Gražaus kūno etalonas tapo Afroditės skulptūra: ūgis 164 cm, krūtinės apimtis 86 cm, talija 69 cm, klubų apimtis 93 cm. Pagal graikiškus grožio kanonus moteris privalo turėti tiesią nosį ir dideles akis.

6 vieta

Senovės Romoje egzistavo šviežios odos ir šviesiaplaukių kultas. Būtent Romos moterys pirmosios pradėjo šviesintis plaukus: juos patrindavo kempine, suvilgyta ožkos pieno ir pelenų buko aliejumi, o tada šviesindavo juos saulėje.

5 vieta

Viduramžiais žemiškas grožis buvo laikomas nuodėmingu, o mėgavimasis juo – neleidžiamas. Plaukų šviesinimas buvo laikomas nedoru užsiėmimu. Figūra buvo slepiama po sunkių audinių sluoksniu, o plaukai – po kepurėlėmis. Tik dabar idealaus grožio viduramžių moteris buvo pripažinta šventoji mergelė Marija – prailginto ovalaus veido, didelių akių ir mažos burnos moteris.

4 vieta

XIII a. pradžioje prasidėjo „nuostabios damos garbinimo“ kultas. Moteris buvo sulyginama su rože – ji švelni, trapi ir elegantiška. Beje, dėl šios priežasties tapo madinga maža krūtinė.

3 vieta

Atgimimo epochoje gražu buvo laikoma blyški veido oda, lieknas „gulbės kaklas“ ir aukšta švari kakta. Tam kad pratęstų veido ovalą damos skusdavo plaukus priekyje ir išsipešiodavo antakius, o tam kad kaklas atrodytų kiek įmanoma aukštesnis, skusdavo sprandą.

2 vieta

Rokoko epochos metu pagrindinis akcentas – šukuosena, ir tai šukuosenų meistrų stebuklų laikas. Brangiai kainuojantį malonumą moterys stengėsi išlaikyti kiek galima ilgiau: savaitėmis nebuvo šukuojamasi ir neplaunama galva. Ispanijos karalienė Izabelė de Castilla prisipažino, kad per visą gyvenimą prausėsi du kartus – kai gimė ir vestuvių dieną.

1 vieta

XX amžius. Gyvenimas pasikeitė. Dabar daugiausiai vertinamas protas, energija ir mokėjimas uždirbti pinigų, o svarbiausia moters savybė yra laikoma laisvė. Beje, mados istorikai sutaria, kad ateityje bus galima XX amžių įvardinti kaip trumpų plaukų ir distrofijos kultą.

Taigi, kas yra šiuolaikinių moterų galvose? Žurnalas „Esquire“ apklausė 11 000 moterų iš įvairių pasaulio šalių (vidutinis amžius 22 metai, 65 proc. – netekėjusios) apie jų seksualinį požiūrį.

Paaiškėjo, kad moterims patinka švelnus seksas su glamonėmis. Pirmenybę tokiam seksui atiduoda 83 proc. italių, 76 proc. ispanių, 72 proc. brazilių ir 69 proc. vokiečių, tuo tarpu Slovėnijos, Indonezijos, Filipinų gyventojos pasidalino per pusę.

Be to, merginos praranda nekaltybę vis anksčiau. Amerikietės, anglės, australės ir švedės – vidutiniškai 16 metų, italės, ispanės, filipinietės ir rusės – 17.

Apklausos metu moterys buvo prašomos įvertinti dešimtbalėje sistemoje, kiek joms yra svarbu „dydis“. Pasirodo, „dydis“ yra svarbiausias izraelietėms ir italėms. O mažiausiai dydžiu domisi moterys iš Lenkijos ir Indonezijos.

Lenkijoje, moterys ilgiausiai išlaukia, kol pradeda intymius santykius su partneriu (vidutiniškai po 7 pasimatymų), italės – po 5, o švedės nerimsta labiausiai ir atsiduoda po ketvirtojo pasimatymo.

Kalbant apie seksą trise, taip pat apie homoseksualius santykius, lyderiauja amerikietės (26 proc. yra išbandžiusios seksą trise) ir australės (43 proc. prisipažino, kad turėjo lesbietiškus santykius).

Be to, apklausos metu paaiškėjo, kad mažiausiai pornografija domisi filipinietės ir italės, o tarp jų mažiausiai moterų turinčių vibratorių.

Atvirkščiai, labiausiai susirūpinusios šiuo klausimu yra amerikietės ir anglės, apie 46 proc. iš jų turi namuose kokį nors linksminantį prietaisą.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (2)
kodėl pabaiga staiprsnio apie seksa, jei buvo kalbama apie grozi?
pirmi 9 punktai apie grožį, o toliau apie sexą, atsidavimus ir t.t., prie ko čia grožis?;D
Naujas komentaras