Muzika merginai atstoja seksą

 
Makgilo universiteto (Kanada) mokslininkų neseniai atliktas tyrimas parodė, kad mėgstamų muzikinių kompozicijų klausymas gali suteikti moterims tokį pat poveikį, kaip ir skanus valgis ar intymūs santykiai.

Tyrimo rezultatais, gautais stebint atsitiktinai pasirinktas jo dalyves, išsiaiškinta, kad romantiška muzika stimuliuoja moters organizme dopamino hormono, atsakingo už malonumą, perdirbimą, rašo „News of The World“.

Tyrimo dalyvių smegenų skanavimas parodė, kad klausantis romantiškų melodijų merginoms padažnėjo širdies plakimas, pasikeitė kvėpavimo ritmas ir net kūno temperatūra. Be to, pasak tyrimo autoriaus, neurologijos profesorius Roberto Zatorre‘o, muzikiniai kūriniai pasižymi net kai kuriomis unikaliomis savybėmis. Jų išskirtinumas tas, kad malonumo laukimo fazė sutampa su jo gavimu, kadangi šie abu procesai, klausantis sentimentalią melodiją, realizuojami vienu metu.

O tai patvirtina, kad esama ypatingų emocinių reakcijų, kurias stimuliuoja muzikos garsai. Būtent su jais ir susiję efektai, suteikiantys susijaudinimo, nusiraminimo pojūčius ar net pagalbą, atsikratant ligos negalavimų. Be to, remiantis tyrimo rezultatais, kuo kūrybiškesnė asmenybė, tuo išraiškingesnė jos reakcija veikiant muzikos garsams.

 
Komentarai
Naujas komentaras