Negali susikaupti darbui? Pasimylėk!

 
Dažnai pagauname save svajojančius darbo metu ar besimokant, tačiau ekspertai sako, kad tai kenkia sveikatai, o geriausias būdas to išvengti – tai pasimylėti.

Pasirodo, klajonės mintimis yra labai dažnos – tyrimo dalyviai sakė svajojantys beveik pusę viso savo laiko. Dažniausiai jie tai daro valydami dantis ar kitaip rūpindamiesi savimi.

Tik vienos veiklos – sekso metu – užsisvajojimo lygis sumažėja 30 proc.

Svarbiausia, kad po to, kai užsisvajojame, nuotaika tampa blogesnė, tačiau niekada nebūna atvirkščiai. Tai reiškia, kad nuklydimai mintimis į svajonių pasaulį lėmė nuotaikos pablogėjimą.

Matthew Killingsworth’as ir Daniel’is Gilbert’as iš Harvardo universiteto atliko tyrimą ir atrado, kad svajonės apie malonius dalykus galėjo pakelti nuotaiką, tačiau tik labai nežymiai.

Galvojimas apie neutralius dalykus taip pat lėmė tik nežymų nuotaikos pablogėjimą, tačiau klajonės mintimis nemaloniomis temomis lėmė ryškų nuotaikos pablogėjimą.

“Sunku nustatyti priežastis. Tačiau neabejotina tai, kad bloga nuotaika ir užsisvajojimas yra neabejotinai susiję”, - sakė Johnatan’as Smallwood’as iš Kalifornijos universiteto.

Tokia jungtis sufleruoja, kad sumažinę klajojimo mintimis kiekį medituojant ar paprasčiausiai visuomet ką nors aktyviai veikiant, žmonės gali tokiu būdu kovoti su depresija.

“Ironiška, tačiau būtent svajojimas lemia kūrybiškumą. Tad mes nenorime pasakyti, kad žmonės turėtų nustoti tai daryti visai”, - sakė Smallwood’as. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras