Neištikimybė – upė, į kurią antrą kartą neįbrisi?

 
Po nedidelio neištikimybės epizodo artimuose santykiuose atvertėte baltą popieriaus lapą ir nuoširdžiai tikite, jog atradote sau skirtą žmogų ir daugiau jokių nukrypimų į „kairę“ nebebus? To ir linkime, tačiau įspėjame, jog žmogus, buvęs neištikimas vieną kartą, labai dažną tą patį kartoja ir santykiuose su kitu partneriu.

Ir tai nėra vien iš piršto „laužtas posakis“ tų, kurie netiki žmogaus gebėjimu pasitaisyti ir mokytis iš savo klaidų. Faktą, jog polinkis į neištikimybę dažniausiai yra linkęs pasikartoti, patvirtina didelės apimties tyrimas (dalyvavo virš 1 tūkstančio 18-35 metų amžiaus respondentų), trukęs 5 metus. Tiriamieji, turintys pastovius partnerius, reguliariai turėjo duoti ataskaitą, ar nenusižengia vienam iš Dievo įsakymų, tai yra ar nėra išdavę savo antrosios pusės. Rezultatai rodo, jog net 44 proc. asmenų vieną kartą ar daugiau sulaužė ištikimybės priesaiką. Įdomu, jog net 30 proc. išduotųjų apie savo partnerio nuklydimą žinojo, o 18 proc. jautė, jog toks faktas yra galimas.


O dabar – įdomioji, tai yra, šiuo atveju, juodoji pusė. Per 5-erių metų laikotarpį, bendravus su bent kartą neištikimais buvusiais respondentais, paaiškėjo, jog net 45 proc. iš jų ir vėl padarė tą patį vieną ar net kelis kartus. Naujas partneris, nauji išgyvenimai, o nuodėmės – tos pačios...Ar tai reiškia, jog žmogus, nors kartą „paslydęs“ meilės fronte, yra pasmerktas amžinai klajoti ir daužyti savo antrųjų pusių širdis? Savaime suprantama, tyrimo rezultatų negalima laikyti taisykle, be išimties galiosiančia kiekvienam „nuodėmingajam“. Galbūt svetimame guolyje atsiduriama dėl to, jog antroji pusė tiesiog nėra tas žmogus, su kuriuo lemta būti visą likusį gyvenimą. Neretai šį nuopuolį lemia ir tiesiog nepalankiai susidėliojusios aplinkybės. Tačiau pats faktas, jog neištikimybė yra linkusi kartotis, turėtų būti žinoma bei skatintų daryti atitinkamas išvadas tiek pačiam asmeniui, tiek ir antrajai pusei, atsidūrusiai padidinto pavojaus zonoje.


Intymioje biografijoje turi juodą dėmę, susijusią su neištikimybės faktu ir bijai, jog tai nepasikartotų ir dabartiniuose santykiuose? Neleisk, jog bauginanti statistika taptų nuosprendžiu! Geriausias receptas norint užbėgti už akių galimam nuklydimui į šoną – puoselėti esamą ryšį ir neleisti šio sunaikinti  rutinai. 

Suaugusiems.lt

 

 
Komentarai
Naujas komentaras