Nėra pinigų, nėra ir santuokos

 
6 komentarai
Naujas tyrimas byloja, jog mažesnes pajamas gaunantys ir menkiau išsilavinę žmonės iš tiesų rečiau tuokiasi už kitus.

Tyrimą atliko ir gilų santuokos dvilypumą atskleidė „Pew“ tyrimų centras. Pasirodo, net 40 proc. žmonių teigia, jog santuoka tampa atgyvenusi, tuo tarpu 8-ajame dešimtmetyje taip manė tik 11 proc. žmonių.

Susituokusių suaugusių asmenų skaičius taip pat sumažėjo: prieš penkis dešimtmečius jų buvo 72 proc., dabar – 52 proc. Nepaisant to, 69 proc. žmonių teigia, jog vieniša motina – blogas reiškinys visuomenei, ir 61 proc. sako, jog laimingai vaikystei būtini abu tėvai.

Santuokos populiarumo smukimas labai susijęs su socialinėmis klasėmis. 7-ajame dešimtmetyje aukštąjį išsilavinimą turintys žmonės tuokdavosi tik 4 proc. dažniau už turinčiuosius vidurinį ar žemesnį išsilavinimą. Dabar šis skaičius išaugo iki 16 proc. Pavyzdžiui, 2008 metais neturinčiųjų aukštojo išsilavinimo ir susituokusių porų buvo mažiau nei pusė.

Finansinį stabilumą kaip svarbią santuokos sąlygą įvardino 38 proc. mažiau išsilavinusių ir tik 21 proc. išsilavinusių asmenų.

Kaip bebūtų, 67 proc. žmonių sakė ateityje svarstantys apie santuoką ir šeimą, jų manymu – tai vienas svarbiausių gyvenime dalykų.

88 proc. žmonių mano, jog susituokusi, bet vaikų neturinti pora – irgi šeima. Nesusituokusią, tačiau vaikų turinčią porą šeima laiko 80 proc. žmonių, vienišą tėvą su vaiku – 86 proc. asmenų.

Kaip matome, santuoka ir šeima žmonėms – vis dar pakankamai svarbios vertybės, tačiau prioritetu tampa finansinis stabilumas.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (6)
o kodel yra teigiama kad aukstaji turintys visada gauna didesnes pajamas, cia yra neteisinga sanprata. jei isvestu statistika tai tikrai kitaip teiktu.
Del pajamu sutinku, bet del issilavinimo - ne. Kiek man teko matyt, priesingai, kuo zemesnis issilavinimas, tuo labiau toks zmogus linkes turet vaiku su mastymu "ai, kaip nors, va gal valstybe parems". O kuo zmogus labiau issilavines, tuo didesnio saugumo(socialinio, materialinio) jis iesko, pries galvodamas turet vaiku.
na jai mergina turiu iliuziuju tai zinoma ji ilgai neras savojo ,as su savaja susituokem kai buvom galima sakyti basi bet po truputuka abu pasiekem neblogu rezultatu ,taip kad jai mergos nori jau kad viskas butu ant liekstutes tai bus taip kad ji preke
Ot tai bl pastebejimas. Cia ir durnam aisku, kad su lietuviskais atlyginimais tik ir zenytis, bei seima kurti. Kur uz minimalia alga kudikiui tik sauskelniu galesi nupirkti ir daugiau nieko. IDIJOTU VALDOMA SALIS YRA LIETUVA. Butu geresnis pragyvenimas - tikrai daugiau poru tuoktusi ir gimstamumas zenkliai padidetu sitam pensininku kraste.
Straipsniui labaia tinka pasakymas "Mr. Obvious Strikes Again"
Tai iš ko tuoksiesi, jei lėšų stinga...
Naujas komentaras