Nuskausminamieji gali sumažinti širdgėlą

 
Paprasta paracetamolio dozė gali padėti sumažinti skausmą dėl įžeistų jausmų ar sudaužytos širdies, atskleidžia naujas tyrimas.

Gana kasdieniškas sudaužytos širdies gydymo būdas paaiškėjo neurologų tyrime, kurio metu buvo pastebėta, kad emocinis skausmas atsiranda toje pačioje smegenų zonoje kaip ir fizinis.

Jie taip pat atrado, kad skaudūs jausmai, pavyzdžiui atsiradę kai palieka partneris, gali reaguoti į nuskausminamuosius.

Tris savaites trukusiuose tyrimuose Kalifornijos universitete 62-iejų žmonių buvo prašyta išgerti arba Tylenol (amerikietiškas paracetamolio variantas), arba placebo ir užfiksuoti, kaip jie jautėsi kiekvieną vakarą.

Tyrimas atskleidė, kad tie, kurie išgėrė 1,000 mg nuskausminamųjų, kitaip tariant, maždaug dvi tabletes, jautė „ryškų skaudžių jausmų sumažėjimą“, palyginus su tais, kurie gėrė placebo.

Dar vienas testas įtraukė dalyvius, kurie žaidė kompiuterinį žaidimą, kuris sumanytas taip, kad kai kuriuos iš jų priverstų jaustis atstumtais.

Tuo pat metu jiems buvo skenuojamos smegenys ir buvo pastebėta, jog skausmas dėl socialinio atstūmimo atsirado toje pačioje zonoje kaip ir fizinis.

Mokslininkai pastebėjo smegenų veiklos koreliaciją tarp žmonių, kurie buvo socialiai atstumti ir jautė fizinį skausmą.

Tuomet testas buvo pakartotas su grupe, gėrusia nuskausminamuosius. Šios grupės smegenyse buvo pastebėta mažesnė su skausmu susijusi veikla nei tų, kurie vartojo placebo.

„Atstūmimas žmonėms yra pakankamai reikšminga patirtis. Jei paprašytumėte žmonių prisiminti anksčiausią neigiamą patirtį, dažnas pagalvotų apie atstūmimą, apie buvimą paskutiniu, kurį pasirenka į komandą“, - sakė Naomi Eisenberger, socialinės psichologijos profesorė.

„Tai atrodo logiška argumentuojant tuo, kad fizinis ir socialinis skausmas persidengia, tačiau vis tiek labai sunku įsivaizduoti. Mes geriame veistus nuo fizinio skausmo, jie neturėtų veikti mūsų emocijų“, - pridėjo ji. 

 
Komentarai
Naujas komentaras