Nutrauktas lytinis aktas: patikima kontracepcija?

GWC-Contraception-.jpg
 
6 komentarai
Nutrauktas lytinis aktas (NLA) – vienas seniausių būdų, taikomų apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo. Vieni teigia, kad šis būdas veiksmingas ir patikimas, kiti dvejoja, ir mano, kad tai tikrai nėra pats geriausias būdas. Šiandien pakalbėsime apie tai, ar verta taikyti šį metodą.

NLA pliusai:

Šį kontracepcijos būdą galite taikyti bet kada: nereikia ieškoti, kur pasidėjote prezervatyvą, ar svarstyti, ar tikrai nepamiršote išgerti kontraceptinės tabletės. Nutrauktą lytinį aktą galite taikyti bet kada ir bet kur. Nors, kita vertus, ką daryti su tom spermos dėmėm?

Tai nekenkia moterų sveikatai, tačiau, tikriausiai, tik fizinei – išvengiama hormoninės kontracepcijos galimai sukeliamų ligų, tačiau moteriai gali nepavykti atsipalaiduoti. Partneriui, beje, - taip pat.

Dauguma vyrų teigia, kad mylintis be prezervatyvo patiria daugiau malonumo. Be to, kai kurios moterys teigia, kad joms taip pat maloniau mylėtis be jokios „barjerinės“ kontracepcijos, nes gali jausti savo partnerio kūną.

Kaip bebūtų, NLA turi ir minusų:

Neapsaugo nuo lytiškai plintančių ligų. Prezervatyvas kol kas yra vienintelė kontracepcijos priemonė, apsauganti nuo ŽIV ir kitų užkrečiamų ligų.

Deja, tikimybė pastoti gana didelė. Net ir taikant NLA taip, kaip reikia, išlieka apie 30 procentų tikimybė pastoti. Taigi, visai nemaža, tiesa?

Neseniai Amerikos akušerijos ir ginekologijos klinika viename moterų žurnale paskelbė, kad nutrauktas lytinis aktas veiksmingumu prilygsta... prezervatyvams! Buvo atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 2220 moterų (15-24 metų amžiaus), naudojančių įvairius kontracepcijos metus. Paaiškėjo, kad iš visų moterų, naudojančių NLA metodą, pastojo 21 procentas. Rezultatai ženkliai nesiskiria: iš visų moterų, naudojusių kitokią kontracepciją, pastojo 13 procentų, taigi, kyla klausimas: ar gali nutraukto lytinio akto kontracepcijos metodas būti veiksmingas?

Kaip manote Jūs?

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (6)
tik taip su vyru ir saugomes. prezervatyvai skirti vienos nakties nuotykiams. kai situom uzsiemi su mylimu zmogum, kazkaip ir baimes nera :)
5 metai kaip taip "saugomės" ir viskas tvarkoj - mums padeda :) p.s. partnerių nekeičiam, turim vienas kitą, tad... mums ramu :)
O kokiu budu ZIV ligos zidinys gali buti isoreje? Na sutinku kad atsiverusios jau pazengusios formos AIDS serganciojo zaizdos gali but isoreje. Bet velniam su tokiu is vis myletis. Ir neteko ant JAV parduodamu prezervatyvu rasti uzraso kad neapsaugo nuo ZIV ar AIDS :)
Priestarauji pats sau? :)
Štai užrašas ant prezervatyvo "ONE":
When used properly latex condoms are intended to prevent pregnancy, HIV/AIDS, and many other sexually transmitted infections, though they cannot eliminate risk. CAUTION: Tihis product contains natural rubber latex which may cause allergic reactions.
Su alergija nuo prezervatyvų susiduria nemažai moterų.
Nuo ŽIV prezervatvai neapsaugo, taip pat ir nuo kai kurių LPL, kurių infekcijos židiniai yra ne viduje, o išorėje. JAV jau senai didelėmis raidėmis rašoma ant prezervatyvų, kad jie neapsaugo nuo AIDS. Pasidomėkite, prieš rašydami.
Naujas komentaras