Paaugliai seksualinio elgesio pavyzdį ima iš tėvų

 
Dažnai kyla diskusijos, ką paaugliai mato kaip sveiko seksualinio gyvenimo modelį. Tyrimais buvo atskleista, kad daugiausiai įtakos jiems daro tėvai, ne draugai ar visuomenės informavimo priemonės.

Tyrimo metu, kuriame dalyvavo daugiau kaip 1100 motinų ir beveik 1200 14-17 metų paauglių, mokslininkai atrado, kad kalbant apie seksualumą, 45 proc. paauglių pavyzdžiais laikė savo tėvus, o 32 proc. lyginosi į savo draugus.

Tik 15 proc. apklausoje dalyvavusių paauglių tikino, kad jų elgsenai įtakos turėjo įžymybės.

Mokslininkai taip pat išsiaiškino, kad paaugliai, imantys pavyzdį iš tėvų, dažniausiai buvo iš šeimų, kuriose yra skatinami pokalbiai apie seksualumą. Šie paaugliai, turintys galimybę atvirai diskutuoti namuose, pasirodė taip pat turintys ir geresnį supratimą apie lytiniu būdu plintančių ligų riziką ir pasekmes.

„Atviras bendravimas šeimoje, ypač apie seksualinę sveikatą, yra susijęs su atsakingesniu elgesiu“, - sakė tyrimo autorius Jeanas-Yvesas Frappieras, mokslininkas iš Monrealio universiteto Sainte-Justine ligoninės tyrimų centro.

Tuo tarpu tyrimas taip pat parodė, kad 78 proc. apklausoje dalyvavusių motinų mano, jog jų vaikai, savo seksualiniu elgesiu, lygiuojasi į draugus. Mamos taip pat dažnai sakė, kad jautė, jog tėvo įsitraukimo trūkumas buvo ypač žalingas jų vaikams.

„Tėvai dažnai nepakankamai įvertina savo rolę ir įtaką, kurią jie turi. Sveikatos specialistai ir žiniasklaida atlieka svarbų vaidmenį suteikiant tėvams galią ir padedant jiems pagerinti komunikaciją su savo vaikais, rūpinantis seksualinės sveikatos problemomis“, - pabrėžia dr. J. Frappieras.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras