Paslaptingas ir viliojantis žodis – promiskuitetas

 
Pagal Tarptautinių žodžių žodyną, promiskuitetas (lot. promiscuus — mišrus, bendras) - pirmykštėje žmonių visuomenėje neriboti lytiniai santykiai (prieš atsirandant santuokai ir šeimai) — spėjamoji nesutvarkytų lytinių santykių stadija.

Promiskuitetas reiškia dažną seksualinių partnerių kaitą, besiremiant santykiais be jokių jausmų, taip pat lytinių kontaktų gausą. Kaip paplitusi tokia seksualinio aktyvumo forma? Sudėtingas klausimas. Ir klausimo sudėtingumą sudaro keletą priežasčių.

Visų pirma, gyvenantys tokį gyvenimą, dažniausiai laiko save normaliais ir sveikais, todėl nemato priežasčių kreiptis į specialistus ir netgi atvirkščiai – didžiuojasi tuo prieš kitus.

Antra, jei jie ir giriasi savo turtinga seksualine patirtimi, jais dažniausiai niekas netiki, kadangi štai tokie sekso gigantai dažniausiai yra įsivaizduojami, o toks įvaizdis per daug paplitęs kaip fantastinis.

Trečia, jie labai retai įvardina tikrąjį savo partnerių skaičių, nes tikrai ne visi juos tiksliai skaičiuoja.

Ir vis dėl to, kiek intymių ryšių gali turėti asmenys, praktikuojantys tokią seksualinio aktyvumo formą? Don Žuanui priskaičiuoja daugiau nei 2 000 meilužių. Madam Monmoransi turėjo 4694 kavalierių (ji vedė išsamų dienoraštį). Žinoma, tai tik šios srities rekordai. Dalis tokių žmonių per visą jų gyvenimą seksualinių partnerių turi maždaug nuo 500 iki 1000, tačiau vis dėl to dažniausiai – šis skaičius neviršija 100-200 partnerių. Tiesa, homoseksualai tokių ryšių kaip taisyklė turi daugiau nei heteroseksualios orientacijos žmonės. Jei sulygintumėme šiuos duomenis su analogiškais įprastos populiacijos tyrimais, į akis krenta ryškus faktas. Dauguma moterų turėjo per gyvenimą 1-5 partnerius, vyrai – nuo 2 iki 10 partnerių. Todėl susipažįstant su tokiais asmenimis visuomenėje turėtų ištikti mažų mažiausiai šokas ir jie būtų įvertinti, kaip turintys rimtą ligą.

Be to, girtis savo „žygdarbiais“ – reikalas gana rizikingas. Juk šalia esantys žmonės promiskuitetą labai greitai sutapatins su prostitucija. Tačiau tai nėra tapatu, nes prostitucija – tai profesija, būdas uždarbiauti, o promiskuitetas – tai nemokamas būdas papramogauti.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras