Penki aistros tipai

135.jpg
 
6 komentarai
Dar senovės laikais žmonės buvo skirstomi pagal aistringumo tipus. Pavyzdžiui, pagal jėgos ir geismo stiprumą, pagal orgazmo pasiekimo greitumą ir kiekį, pagal lytinių organų dydį ir t.t.

O žinomame meilės traktate „Kama Sutra“ galima aptikti rekomendacijų, kokios pozos ir būdai tinka skirtingų aistros tipų žmonėms.

Seksologai seniai nustatė, kad žmogaus seksualinis aktyvumas nepriklauso nei nuo jo amžiaus, nei lytinės konstitucijos. T.y., jei žmogaus aukštas libido ir jam reikia daug sekso, niekieno neklausiamas jis anksti pradeda lytinį gyvenimą. Tačiau ir sulaukus brandaus amžiaus, ir senatvės jų libido tik nežymiai susilpnėja.

1. Ekstravertas

Tai – aktyvūs, linkę bendrauti ir impulsyvūs žmonės. Paprastai jie mėgsta triukšmingas kompanijas, vakarėlius, garsią ritmišką muziką, ryškius įspūdžius.

Ekstravertai anksti pradeda domėtis seksu ir lytinį gyvenimą pradeda anksčiau už savo bendraamžius. Jie lengvai suartėja su priešingos lyties atstovais ir nė kiek neabejoja dėl savo pasirinkimo, elgesio ar net pasekmių. Gyvenime turi daug įvairių sekso partnerių. Tai daugiausiai įvyksta dėl to, kad ekstravertai mėgsta naujas emocijas, įspūdžius ir gyvenimiškas situacijas. Tačiau šio tipo žmonėms labai sunku prisirišti prie vieno žmogaus, kadangi tai prieštarauja ekstraverto siekiui išmėginti viską, kas nauja. Todėl ir sekso partnerius keičia dažniau, nei kito tipo žmonės. Tačiau būdamas su tuo žmogumi, ekstravertas parodo daug ryškesnių ir stipresnių emocijų bei jausmų. Dažnai ekstravertai būna gerais meilužiais ir žino, kaip pasiekti bet kurio žmogaus širdį. Užtat tyleniams intravertams jie padaro verčiantį iš kojų įspūdį.

2. Intravertas

Šio tipo žmonės skiriasi iš kitų gebėjimu sutelkti dėmesį sau, savo jausmams ir išgyvenimams. Jiems paprastai užtenka savo emocijų ir išgyvenimų, todėl dažnai būna užsisklendę savyje žmonės. Jie nemėgsta būti žmonių susibūrimo vietose, triukšmingų renginių ir labai stiprių emocijų. Daug arčiau širdies jiems tyla, rami muzika ir intymus suartėjimas.

Intravertai dėl savo uždarumo vėliau nei kiti pradeda ir savo lytinį gyvenimą. Užtat pasisako už ilgalaikius ir stabilius santykius. Nors jiems dažnai asmeninis gyvenimas gana sunkiai klostosi dėl uždarumo ir drovumo. Be to, jiems labai sunku pripažinti savo problemas. Suprantama, ir seksualinio pobūdžio. Partneriams jie reiklūs, tačiau patys retai rodo dėmesio ženklus. Taip pat dažnai jie nepatenkinti savo lytiniu gyvenimu ir jiems sunku užmegzti santykius.

3. Neurotikai

Šio tipo žmonėms būdingas nervingas emocinis susijaudinimas bei staigios reakcijos. Streso atveju jiems ryškiai atsiskleidžia neurozės simptomai: nemiga, dažna nuotaikų kaita, isteriški priepuoliai, todėl gali išvesti iš pusiausvyros net ir užkietėjusius optimistus ekstravertus.

Tačiau neurotikų dažnai būna stiprus libido, kurio negali realizuoti tik dėl savo sunkaus charakterio ir nuolatinės nerimo būsenos. Jie dažnai abejoja savimi ir visus kritikuoja, todėl jiems sunku patirti malonumą intymiuose santykiuose. Net savo susižavėjimą priešingos lyties atstovu laiko nenormaliu dalyku. Visų šių psichologinių ypatybių fone neurotikams dažnai aptinkami psichoseksualinio pobūdžio problemos -frigidiškumas ir impotencija. Vis dėlto jiems lengviau užmegzti santykius su ekstravertais, o su tokiais pat kaip jie, santykiai susiklosto itin retai.

4. Psichozinė aistra

Šio tipo žmonių charakteriuose dažnai pasireiškia taip vadinami asocialūs bruožai. Būna nekantrūs, agresyvūs, nekonkretūs, per daug griežti, susierzinę. Užtat nėra pedantiški, stropūs, kruopštūs. Mėgsta visokias ekstremalias situacijas.

Tačiau tokie žmonės pasižymi stipriu libido ir dažnai anksti pradeda intymųjį gyvenimą. Kadangi jiems būdingas stiprus seksualinis geismas, todėl išvengti taip vadinamų „afrikietiškų aistrų“ šio tipo žmonėms labai sudėtinga. Tačiau jiems visai nesvarbu kitų nuomonė, jie neišrankūs sekse ir žiūri pro pirštus į moralės nuostatas. Todėl gana dažnai linkę į iškrypimus. Bet partneris jiems dažniausiai vien seksualinio poreikio patenkinimo šaltinis. Nors jie ir nesunkiai susiranda sekso partnerį, tačiau neišgyvena rimtų jausmų santykiuose.

5. Apsimetėliai

Tai – nenuoširdūs žmonės, linkę į manipuliacijas ir lengvai adaptuojasi svetimų žmonių draugijoje. Seksualinį gyvenimą pradeda gana vėlai, nebent „priverčia“ tai padaryti anksčiau kažkieno pavyzdys. Intymiuose santykiuose jie taip pat stengiasi atitikti „priimtas taisykles“. Nors jie patys turi savo tvirtą nuomonę ar poziciją, tačiau reikalui esant, neva sutinka ir su jiems visai nepriimtinu sekso būdu ar poza. Jie taip elgiasi dėl to, kad nenori būti „blogesniais“ už kitus sekso sferoje. Apsimetėlių libido paprastai silpnas, tačiau jie patenkinti savo seksualiniu gyvenimu ir net nesusimąsto apie tai, kad kažkas galėtų būti kitaip. Paprastai geriausiai apsimetėliai sutaria su tokiais pat kaip jie arba ekstravertais. Nors ir turi sugebėjimų atrasti kontaktą su bet kuriuo tipu.

 
Komentarai (6)
šūdas
Nera zmoniu kurie pilnai atitinka kazkuri aprasyma. Dazniausia galima isskirti 2 aprasymus, kuriu kazkokia dalis tinka vienam zmogui
mano apibudinimo taip nera :D
ne tik jum ;)
Tai va, man irgi neaisku del to paties :D
Taip ir nesupratau, ar aš ekstravertė ar intravertė :D
Naujas komentaras