Piešiamas internetinio prievartautojo portretas

 
Naujas tyrimas atskleidė, kad maždaug du trečdaliai internetinių seksualinių nusikaltėlių iškelia sekso temą jau pirmojo susirašinėjimo su paaugliais ir jaunesnio amžiaus suaugusiaisiais metu.

Tyrėjų nuomone, šios ir kitos padarytos išvados byloja, kad bendraudami socialiniuose tinkluose jauni žmonės gali atsidurti keblioje padėtyje.

„Tokių socialinių tinklų kaip Facebook naudojimas ir toliau sparčiai plinta tarp visų amžiaus grupių, atverdamas naujas galimybes keistis seksualine informacija ir jauniems žmonėms pakliūti į potencialiai nesaugius susidūrimus su nusikaltėliais“, - teigė Elizabeth B. Dowell, Vilanovos universiteto Slaugos koledžo profesorė. 

Ji, kartu su savo kolegomis, analizavo klausimynus, kuriuos užpildė 404 pagrindinių mokyklų studentai (9-15 metų), 2077 gimnazijų studentai (15-18 metų), 1284 studentai iš keturių koledžų ir 466 vyrai, kurie buvo nuteisti dėl seksualinių nusikaltimų ir / ar internetinių seksualinių nusikaltimų.

Tarp kitų išvadų:

- Daugiau kaip pusė internetinių prievartautojų sakė, kad internete jie savo tapatybę slepia, o didžioji dauguma sakė, kad jie mieliau rinktųsi bendravimą su paauglėmis mergaitėmis, nei su berniukais.

- Daugiau kaip pusė gimnazijos mergaičių (57 proc.) tyrimo metu žinojo, ką reiškia virtualus seksas (seksualinio turinio žinučių ir nuotraukų siuntimas elektroniniu būdu), o berniukų – tik 47 proc. Privačių mokyklų auklėtiniai pasirodė dažniau susidūrę su virtualiu seksu nei valstybinių – 75 proc. prieš 50 proc.

- Iš 59 pagrindinės mokyklos mokinių, kurie prisipažino internete susirašinėję su nepažįstamaisiais, 32 sakė, kad po to buvo susitikę su juo realybėje, o 3iš jų teigė, jog buvo seksualiai užpulti arba nederamai liečiami.

- Iš 51 gimnazijoje besimokančio berniuko, kurie pasakė, kad jie buvo akis į akį susitikę su nepažįstamuoju, su kuriuo susipažino internete, 33 sakė, kad nutiko „kai kas seksualaus“ (abiejų partnerių sutikimu), o 10 pranešė, kad jiems buvo grasinama arba jie buvo išžaginti. 

- Iš 58 gimnazijos mergaičių, kurios sakė susitikusios su nepažįstamuoju iš interneto, 21 sakė, kad nutiko „kai kas seksualaus“, oseptynioms buvo grasinama arba jos buvo seksualiai išnaudojamos.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras