Prezervatyvai: įdomūs faktai, kurių dar negirdėjote

T_1117_condoms-teen-boys_162668088_2e16d0ba_fill-920x613(1).jpg
 
Prezervatyvai - viena iš labiausiai paplitusių apsisaugojimo priemonių. Įvairiausių spalvų, dydžių ir tekstūros prezervatyvai atitinka net įnoringiausių klientų lūkesčius. Štai keletas įdomių faktų apie juos!

1. Iki 1985 m. Airijoje prezervatyvai buvo parduodami tik su receptu ir tik vyresniems nei 18 metų asmenims. Visai taip pat kaip perkant alkoholį.

2. Kokainas ir kiti narkotikai - ne vienintelė medžiaga kurią narkotikų prekeiviai pakuoja į prezervatyvus ir bando pervežti savo skrandžiuose. Policija yra sulaikiusi ir tokių, kurie bandė lygiai tokiu pat būdu parsivežti ir savo "uždarbį" - popierines pinigų kupiūras sukištas į prezervatyvą. Narkotikų baronai tokie gudrūs ir išradingi jog išbando visus įmanomus variantus - štai JAV buvo sulaikytas nuodingų gyvačių siuntinys kuriame kokainas buvo paslėptas prezervatyvuose, o šie įdėti į roplių kūnus.

3. 2007 m. Indijoje atvėrė duris pirmasis naktinis klubas, kuriame viskas buvo susiję su prezervatyvais. Interjeras, personalo apranga, grąža buvo atiduodama prezervatyvų pakeliais arba kitomis smulkmenomis susijusiomis su saugiu seksu.

4. Menininkas Niki Johnson sukūrė Popiežiaus Benedikto XVI portretą iš 17 tūkstančių prezervatyvų.

5. Per 2013 metus Kento grafystėje, esančioje Didžiojoje Britanijoje, žymiai sumažėjo nėštumo atvejų paauglių tarpe. Šiuos puikius rezultatus padėjo pasiekti ne tik vietos medikų nuoširdus darbas šviečiant jaunimą sekso klausimais, bet ir mobilioji aplikacija parodanti žemėlapyje vietas kur galima gauti nemokamų prezervatyvų.

6. 2010 m. D. Britanija Pietų Afrikos šalims paaukojo 1 milijoną svarų sterlingų tam kad jos aprūpintų savo gyventojus nemokamais prezervatyvai.

7. Ponas Prezervatyvas, tokį vardą pelnė Mechai Viravaidya, politikas iš Tailando stengdamasis sumažinti itin sparčiai didėjantį gimstamumą šalyje ir itin aktyviai propaguojantis saugų seksą. Politikas išgarsėjo surengęs ne vieną prezervatyvų pūtimo konkursą Tailando mokyklose.

8. Centrinėje Afrikoje yra tokia maža šalis Burundis, kurioje moterys negali net ir norėdamos apsaugoti save nuo lytiškai plintančių ligų. Religiniai įsitikinimai ir papročiai draudžia naudoti prezervatyvus, o vienintele dorybe laikomas tik monogaminiai santykiai arba susilaikymas nuo jų.

9. 2013 m. Microsoft įkūrėjas, verslininkas Bilas Gates'as pasiūlė 100 tūkstančių JAV dolerių premiją mokslininkams ir išradėjams už idėją kaip patobulinti dabar naudojamus latekso prezervatyvus. Iš 800 idėjų buvo atrinkta 11 realiausiai įgyvendinamų projektų kurie bus toliau tobulinami ir sėkmės atveju būtų sumokėtas 1 milijono dolerių atlygis už sukurtą naujos kartos prezervatyvą.

10. Didžiausia prezervatyvų kolekcija pasaulyje priklauso italui Amatore Bolzoni. Gineso rekordų knygoje užfiksuotas jo pasididžiavimas - 2077 skirtingų prezervatyvų kolekcija kurią jis pradėjo kaupti nuo 1980 metų. Joje galima pamatyti prezervatyvus iš visų pasaulio kontinentų: Europos, Amerikos, Tolimųjų Rytų.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras