Prostitutė pripažinta iškilia istorijos veikėja

 
1 komentaras
Šveicarijos prostitutę, pašventusią savo gyvenimą kovai dėl sekso industrijos darbuotojų teisių - prilyginta pasaulio istorijos ir kultūros veikėjų statusui.

Visai neseniai Griselidis Real palaikai buvo perlaidoti Ženevos Karališkosiose kapinėse, kur vietos skiriamos iškiliems šveicarų veikėjams, palikusiems gilų pėdsaką ir užėmusiems ypatingą vietą ne tik šalies, bet ir pasaulio istorijoje ir kultūroje, - rašoma laikraštyje Tribune de Geneve.

Dabar Griselidis Real, kuri mirė 2005 metais, sulaukusi 76 metų, ilsisi vienoje eilėje su bažnyčios reformatoriumi Jean Calvinu, argentiniečių rašytoju Hophe Luisu Borhesu ir vaikų psichologijos pradininku Jean Piazhe.

Griselidis Real, mirusios po dešimties metų, kai ji paliko savo profesiją, palaikai buvo perkelti į Karališkąsias kapines iš ankstesnės jos laidojimo vietos. Ceremonijos metu dalyvavo apie 200 žmonių.

Prieš kiek laiko šveicarų žiniasklaida pažymėjo, kad iš 350 kapaviečių, esančių Karališkosiose kapinėse, moterims tenka mažiau nei trečdalis vietų. Todėl jose palaidotos tik iškilios šalies moterys: poetė Simone Rapin, advokatė Emma Kammacher, medicinos daktarė Gabrielle Perret – Gentil.

Todėl prieš Griselidis Real perlaidojimo ceremoniją pareiškė protestą dauguma feministinio judėjimo aktyvisčių.

"Moterys neturėtų džiaugtis tuo perkėlimu (palaikų), kuris reiškia ne ką kita, kaip prostitucijos palaikymą jos gynėjų – vyrų tarpe“, - pareiškė Šveicarijos parlamento vadovė Jacqueline Berenstein – Wavre.

 
Komentarai (1)
Aš ją palaikau - teisingai pasielgė. Ką mes, vyrai, darytume be plaštakių?
Naujas komentaras