Sakai „ne“, o jis girdi „taip“?

 
3 komentarai
Ar kada nors svarstėte, kodėl aistringo vakaro lovoje metu reikalai pakrypsta bloga linkme? Naujas tyrimas pateikia atsakymą: vyrai dažnai neteisingai supranta moterų siunčiamus signalus, kuriais jos nori parodyti, kad norėtų sulėtinti tempą, bet dažnai netiksliai pasako tai, ką turi galvoje.

Pasak Kalifornijos Davis universiteto komunikacijos profesoriaus Michaelio Motley, klaidinga vyrų introspekcija gali paaiškinti, kodėl jie taip dažnai neteisingai interpretuoja nekonkrečias moterų žinutes sustoti ar sulėtinti seksualinių veiksmų tempą.

„Kai ji sako: „Jau vėlu“, vyras girdi: „Praleiskime visas preliudijas“, - sako M. Motley. „Problema yra ta, kad jis interpretuoja moters užuominą taip, kaip jis pats norėtų pasakyti, o vienintelė reikšmė, kuri glamonių metu jam galėtų reikšti „Jau vėlu“ - tai „Paspartinkim reikalus“.

 „Vyrų numanomos moterų netikslių seksualinio priešinimosi žinučių reikšmės yra panašiausios į reikšmes, kurias jie būtų suteikę toms pačioms frazėms, sakydami jas patys, o ne reikšmes, kurias iš tikrųjų galvoje turi moterys“, - teigia M. Motley.

Prieš tai atlikti tyrimai atskleidė, kad 85 proc.paskutinio kurso studenčių bent kartą buvo susidūrusios su situacijomis, kuriose vyras stengėsi plėtoti seksualinius veiksmus, nepaisant fakto, kad moteris jau sakė „stop“;. Tokias situacijas jos apibūdino nemaloniomis.

Mokslininko išvados yra paremtos paskutinio kurso studentų tyrimais. Jis tyrinėjo jų reakcijas į 16 dažniausiai pasitaikančių „moterų atsitraukimo frazių“ ir atrado, kad subtiliosios būna nesuprastos. Pasakius vyrui „būkime draugais“ siekiant jį atstumti, tikimybė, kad jis supras teisingai, buvo tokia pati, kaip pasakius „Nesustok“ jis sustotų.

Vieno tyrimo metu, M. Motley 30-čiai moterų ir 60-čiai vyrų, studijuojančių paskutiniame kurse, pateikė klausimyną, kuriame buvo galima pasirinkti kelis galimus atsakymus ir kuriame buvo klausiama apie 16 dažniausiai pasitaikančias „moterų atsitraukimo frazes“. Jos varijavo nuo labai tikslių, kaip „Baikime visą tai“, iki labai abstrakčių, pavyzdžiui, „Aš susitikinėju su kai kuo kitu“. Atsakymo variantuose buvo išvardintos keturios galimos reikšmės, iš kurių tik viena buvo „stop“.

Pavyzdžiui, frazei „Aš susitikinėju su kai kuo kitu“ buvo pateikti tokie variantai:

a) Moteris nori tęsti, tačiau ji nori perspėti, kad ji nėra įsipareigojusi tau.
b) Moteris nori tęsti, tačiau nori, kad būtum diskretiškas ir kitas vaikinas apie tai nesužinotų.
c) Moteris nori tęsti, tačiau ji nori, kad žinotum, kad jei jūs vis dėlto turėsite romaną, kol ji bus su tuo, su kuriuo susitikinėja, tu galėsi tai daryti su kuo nors kitu.
d) Moteris nenori tęsti.

Tyrime dalyvavusios moterys buvo prašomos nurodyti, kada jos vartojo tokias frazes. Tiksliausias reikšmes jos nurodė tuomet, kai tokius pasakymus buvo vartojusios pačios.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (3)
NEBUT TEMU,,TAI NEBUTU NEI DISKUSIJU...
Tai pasakydamas tu pats apsikvailini, 'k' :) o šiaip, nežinau kokius vyrus jie tyrinėjo, ar kur tyrinėjo.. Jau tikrai kvaila.. Būtent dėl panašių teiginių susidaro stereotipai stiprinantys diskriminacija.
kvailos bobos... sakai tiesiai sviesiai ir problemu nebera.
Naujas komentaras