Seksas ir intymumas: du skirtingi dalykai

seksas(8).jpg
 
Kiekvienam iš Jūsų yra tekę atsidurti tokioje situacijoje (o kai kam ir ne kartą), kai sutikus visapusiškai šaunų žmogų, su kuriuo lengva bendrauti ir vienas kitą suprasti iš beveik pusė žodžio, šalia kurio tiesiog linksta keliai, o pilve skraido drugeliai. Giliai širdyje jaučiate, jog Jums tikrai lemta būti drauge.

Ilgainiui, geriau pažinę vienas kitą, apimti nevaldomos aistros – praleidžiate nepamirštamą naktį, tačiau nubudus kitą dieną viskas aplink šviečia nebe tokiomis ryškiomis spalvomis. Jaučiate giliai viduje kirbančią sąžinės graužatį ir nusivylimą, suvokiate, jog visgi tai ne tas asmuo, su kuriuo norėtumėte dalintis tiek džiaugsmu, tiek skausmu visą likusį gyvenimą. Imate klausti savęs, kodėl per vieną naktį viskas radikaliai pasikeitė? Štai Jums ir atsakymas.

Įvairūs standartai ir įsitikinimai dėl sekso – atšiaurių jausmų kaltininkai. Taip yra todėl, kad ne vienas šios planetos gyventojas tarp sekso ir intymumo deda lygybės ženklą, ko daryti tikrai nereikėtų. Vienoje užsienio svetainių esančiame forume, jo lankytoja Lissa atvirai išdėstė savo nuomonę šia tema. Moteris teigė, jog jaunystėje turėjo draugę, kuri daugeliui vyrų apsukdavo galvas būtent sekso metu ir kol buvo jauni, jiems visiems to pakakdavo. Tačiau laikui bėgant šis triukas tapo nebe toks veiksmingas, šalia jos esantiems vyrukams vien tik sekso ėmė nebe užtekti, jie trūkdavo kažko daugiau. Tai ko gero galima pavadinti intymumu ir visai ne kūniškąja prasme, o bendrais interesais, veikla, pokalbiais.

Todėl antropologai ir biologai, suvieniję jėgas ne veltui teigia, jog seksas ir intymumas du skirtingi dalykai, todėl norint išvengti nepageidaujamų vienos nakties nuotykių verta kai ką įsidėmėti.

1. Supraskite savąsias emocijas.

 Į naujai pradedančius megztis santykius žvelkite iš retrospektyvios pusės – tai reiškia, paklauskite savęs ar tai tik fizinė trauka, ar tikri, tyri, intymūs jausmai? Vos tik tai išsiaiškinsite, informuokite apie tai potencialią antrąją pusę.

Svarbiausia, jog pažinę save, supratę savuosius poreikius ir norus, tiksliai žinosite ko norite, o kokių dalykų verčiau atsisakyti. Turėdami tai galvoje, visoms linksmybėms pasibaigus nereikės iš kambario išeiti nusivylimo kupinu veidu, nes sprendimą būsite priėmę kur kas anksčiau, o jokiam gailesčio nebus pagrindo.

2. Seksualinių norų standartai

Jei esate tikras, jog norite užmegzti rimtus santykius su mylimuoju, jam/jai turite atskleisti savo seksualinius norus dar prieš pirmąją naktį drauge. Tokiu būdu sutaupysite daugybę laiko ir apsisaugosite nuo neigiamos reakcijos ar emocijų, kurios galėtų ištikti užklupus pirmajai nakčiai, kai nieko apie vienas kitą nežinote.

Seksologai tvirtina, kad kuo anksčiau vienas kitam atskleisite savuosius seksualinius troškimus, norus ar poreikius, tuo paprasčiau klosis santykiai ir niekas neliks įskaudintas ar nusivylęs.

Vienas svarbiausių dalykų, žinoma, kalbėti apie santykius, apie judviejų bendrą ateitį, užduoti sau klausimą – o kas gi laukia rytoj? Pulti į lovą su pirmu pasitaikiusiu vien tam, kad patenkinti savuosius poreikius – tikrai ne pats šauniausias sprendimas.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras