Seksas kosmose: ar tai įmanoma

6a00d8341bf67c53ef015435eb6a02970c-800wi.jpg
 
Po paraiškos pateikimo dėl dalyvavimo “Mars One” projekte, paaiškėjo, jog apie 200 tūkstančių žmonių nori skristi į Raudonąją planetą ir ten pasiliktų per amžius. Ir toks noras yra gana logiškai ir nesunkiai paaiškinamas. Juk kada nors teko svajoti apie seksą beorėje erdvėje?

Norint  lengviau suprasti šį žmonijos troškimą, dalinamės keliais faktais, susijusiais su seksu kosmose. Taigi, ar verta palikti žemę dėl kosminio sekso?


Faktas 1 . Oficialiai kosmose to niekas nedarė

Manoma, kad pirmasis žmogus pagalvojęs apie seksą kosmose, buvo prancūzų rašytojas Pjeras Boulle. Savo Romane “Planeta Apes” rašytojas labai netaktiškai pasakoja apie seksą nesvarumo būsenoje. Tačiau “meilė ir gravitacija”, buvo tik rašytojo fantazijos padarinys.Apie seksualinius eksperimentus erdvėje realiau ir labiau įtikinančiai  rašė kitas prancūzų rašytojas Pjeras Colle knygoje “Paskutinė misija”. Rašytojas knygoje pasakoja, kad NASA apie tokį gravitacinį seksą žino seniai, o patį aktą astronautai yra net įrašę vaizdinėje medžiagoje. Tačiau NASA viską neigia. 

Faktas 2. Seksas kosmose gali būti pavojingas

Jeigu seksas kosmose ir teiktų malonumą, labai mažai tikėtina, kad tokie lytiniai santykiai būtų naudingi sveikatai. Amerikos biologai atliko tyrimus su augalais, sukeldami  jiems kosmoso sąlygas. Paaiškėjo, kad gravitacija neigiamai veikia ląsteles. Jos per greitą laiką patiria didžiulę žalą ir sunyksta. Mokslininkai sako, kad staigus svarios būsenos pasikeitimas yra puikus būdas sunykti ir žmogaus ląstelėms. Be to, atsižvelgiant į kosminių tyrimų EKA duomenis, kosmose sumažėja vyrų astronautų testosterono kiekis organizme. Tad vargu, ar kosmoso turistai galėtų pastoti.
 

Faktas 3. Sumanymas pratęsti gyvybę kosmose gali būti beprasmis

Kitas nuviliantis faktas: kosminė spinduliuotė trukdo daugintis ląstelėms. Tad jei dėl sumažėjusio testosterono ir tenkančių neigiamų padarinių sėklidėms, pavyksta pastoti, radiacijos poveikis gali turėti neigiamų pasėkmių žmogaus reprodukcinei sistemai, raidai ir vystymuisi. Tad net jei Marse pavyktų pratęsti gyvybę, tai truktų ne ilgiau dešimties metų.


 

Faktas 4. Kosmose yra buvusi tik viena pora

Vienintelė pora, kuri kartu išskrido į kosmosą, tai JAV astronautai Jenn Davis ir Mark Lee. 1992 metais jie tapo kosminio erdvėlaivio "Space Shuttle Endeavour" įgulos nariais.  Prieš skrydį astronautai susituokė, tačiau pora retai kalbėjosi, nes jie dirbo pakeisdami vienas kitą kas 12 valandų. Pagal oficialią versiją Jenn ir Markas neturėjo lytinių santykių kosmose. Tačiau iš tiesų, niekas  negali žinoti, ar toks pamaininis darbas draudė sutuoktiniams mėgautis kosminiu seksu.
 

Faktas 5. Žiurkių palikuoniai kosmose

Nustatyti, kaip seksas erdvėje veikia gyvybę, bandė ir SSRS, tačiau tik su žiurkėmis. Kai kurioms žiurkėms kosmose pavyko susilaukti perspektyvių palikuonių, tačiau netrukus patys gimdytojai mirdavo. Į žemę grįžę palikuoniai turėjo problemų su koordinacija ir judėjimu. Visa tai siejama su vidurinės ausies formavimusi esant nesvarumo būsenos sąlygomis.


www.suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras