Seksas pagal asmenybės tipus (II)

 
Intraversija su dominuojančia mąstymo funkcija

Tokios charakterio struktūros žmonės yra susidomėję objektyviu savo vidiniu pasauliu, linkę užsiimti savianalize ir vidinių konfliktų sprendimu. Konceptualizuodami savo idėjas, jie vadovaujasi dedukciniu mąstymu. Sekse uždari ir šalti. Parnerius keičia retai, tačiau turi praeiti ne mažas laiko tarpas, kol apsisprendžia seksualiai suartėti. Seksas jiems kartais tampa pareiga arba iššūkiu.

Intraversija su dominuojančia jausmų funkcija

Tokios charakterio struktūros žmonės orientuojasi į vidines ir subjektyvias sąlygas, ypač į vaizdinius, kylančius iš pasąmonės gelmių. Jie turi polinkį į originalumą, kūrybiškumą. Skirtingai nei ekstravertai, linkę slėpti savo jausmus, gali atrodyti tylūs ir neprieinami, su melancholijos ir depresijos atspalviu. Tačiau sekse jie karšti ir aistringi, jei pilnai jaučia partnerio palaikymą ir pasitikėjimą. Dažnai įsimyli ne tuos partnerius ir nusivilia, tiek emociškai tiek dvasiškai bijodami jų nepatenkinti.

Intraversija su dominuojančia pojūčių funkcija

Tokio charakterio žmonės orientuojasi į savo vidinius pojūčius. Išorinis pasaulis atrodo banalus ir neįdomus. Jų realybė – archetipai, jų interesas ir rūpestis – didžioji vizija. Santykiuose su išorine realybe jie gali nesiskaityti su konkrečiais faktais. Sekse dažnai bijo pasakyti ko iš tiesų trokšta. Retai keičia partnerius. Sekse dažniausiai dominuoja vyras, nes moteris turi per daug kitų rūpesčių, kad spėtų pagalvoti kaip patenkinti vyrą.

Intraversija su dominuojančia intuicijos funkcija

Tokie žmonės geriau mato vidines galimybes, yra gabūs vizijų kūrėjai. Jie gyvena vaizdinių pasaulyje. Tai gali būti pranašai, keistuoliai svajotojai, artistai, menininkai. Kitiems jie gali atrodyti mįslė, sau – neįvertinti genijai. Kadangi išorinė realybė jiems nelabai rūpi, jie nelinkę ir nelabai moka kooperuotis. Sekse uždari, tačiau jei randą lygų partnerį, gal tampi labai seksualūs ir egzotiški. Dažnai keičia partnerius, ypač tai daro moterys. Palaikyti tobulai santykių harmonijai dažnai analizuoja save ir savo seksualumą.

1 dalis: Seksas pagal asmenybės tipus (II)

 
Komentarai
Naujas komentaras