Seksas vyresnes poras daro laimingesnėmis

 
1 komentaras
Kuo dažniau vyresni nei 65-erių metų sutuoktiniai mylisi, tuo didesnė tikimybė, kad jie abu yra patenkinti savo gyvenimu ir santuoka.

Remdamasi apklausos, kurioje dalyvavo 238 susituokę 65-erių metų ir vyresni žmonės, Adriennė Jackson pastebėjo, kad sekso dažnis yra akivaizdžiai susijęs su partnerių santuokine laime ir apskritai.

„Sąsajos išliko net ir įskaičiavus tokius faktorius kaip amžius, lytis, sveikatos būklė ir pasitenkinimas finansine situacija“, - sakė A. Jackson iš Floridos žemės ūkio ir mechanikos universiteto.

Nors tik 40 proc. žmonių, kurie atsakė neužsiiminėję seksu per pastaruosius 12 mėnesių, teigė, kad yra patenkinti gyvenimu iš esmės, beveik 60 proc. tų, kurie praktikavo seksą daugiau nei kartą per mėnesį, sakė esą labai laimingi.

Lygiai taip pat, nors maždaug 59 proc. žmonių, kurie neužsiiminėjo seksu pastaruosius 12 mėnesių, sakė esą labai patenkinti savo santuoka, taip pat atsakė beveik 80 proc. tų, kurie mylėjosi daugiau nei kartą per mėnesį.

Siekiant įvertinti sekso dažnumo svarbą, respondentų buvo prašoma atsakyti į tokį klausimą: „Maždaug kiek kartų per pastaruosius 12 mėnesių užsiiminėjote seksu? Sakydami „seksu“ galvoje turime vaginalinį, oralinį ar analinį seksą“.

Siekiant įvertinti pasitenkinimą gyvenimu, respondentų buvo klausiama: „Kalbant iš esmės, kaip apibūdintumėte reikalus šiomis dienomis – ar galite pasakyti, kad esate laimingas, pakankamai laimingas ar nelabai laimingas?“

Siekiant įvertinti santuokinę laimę, respondentų buvo prašoma atsakyti: „Kaip apibūdintumėte savo santuoką? Ar galite pasakyti, kad savo santuokiniu gyvenimu esate labai patenkintas, iš esmės patenkintas ar nelabai patenkintas?“

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (1)
NBHG
Naujas komentaras