Seksistinių pažiūrų moterims patinka tokių pat bruožų vyrai

 
Naujas tyrimas atskleidžia, kad seksistinių pažiūrų moterys, teikiančios pirmenybę atsitiktiniam seksui, yra linkusios atsakyti agresyvesniems vyrams.

Teikiantys pirmenybę vienos nakties nuotykiams ir diskriminuojantys moteris vyrai yra linkę į agresyvų elgesį. Jie konkuruoja dėl moterų su kitais vyrais, jas erzina ir izoliuoja nuo jų draugų.

Atsitiktinį seksą mėgstančios ir neigiamai į kitas dailiosios lyties atstoves žiūrinčios moterys yra linkusios tokiems vyrams atsakyti.

Jefferis Hallas ir Melani Canterberry iš Kanzaso universiteto mėgino apibrėžti agresyviems vyrams būdingus bruožus, pagrįstus greito gundymo technikomis, apibūdintomis Neilo Strausso perkamiausioje knygoje Jungtinėse Valstijose „Žaidimas“ (ang. „The Game“) ir populiarioje TV programoje „Susipažinimo meistras“ (ang. „The Pickup Artist“).

Jie taip pat tyrė ir moteris, kurioms tokios strategijos atrodo priimtinos.

Tyrėjai atliko dvi apklausas. Pirmąja buvo apžvelgtas 363 studentų iš Midvesterno universiteto Jungtinėse Valstijose požiūris. Antroji buvo dar didesnė – aprėpė 850 internetinėje apklausoje sutikusius dalyvauti suaugusiuosius amerikiečius.

Rezultatai parodė, kad vienos nakties nuotykius propaguojantys vyrai buvo linkę į agresyvias flirto su moterimis strategijas, o moterys, kurios taip pat teigiamai žiūrėjo į trumpalaikius santykius, buvo linkusios į šias viliones atsakyti.

Negana to, vyrai su neigiamu, seksistiniu požiūriu į moteris, pateisinantys vyrų privilegijas, buvo dažniau linkę naudoti kategoriškas strategijas, kuriomis galima „pastatyti moteris į jų vietą“, paklusnią ir nuolankią rolę.

Neigiamai nusiteikusios prieš tos pačios lyties atstoves moterys buvo linkusios atsakyti į tokias vyrų viliones. Jos susiranda dominuojančius vyrus, nes tai derinasi su jų seksistine ideologija.

„Mūsų rezultatai parodo, kad kategoriškos meilikavimosi strategijos yra abipusė panašių seksistinių pažiūrų identifikacijos forma, kuria tarpusavyje dalinasi partneriai“, - sakė mokslininkai. „Moterims, kurios priima seksistinę pasaulėžiūrą, patinka tokių pat pažiūrų vyrai. Seksistai ne tik mėgsta panašius į save partnerius, bet taip pat meilikavimąsi, kai vyras yra agresorius, o moteris – vartininkė“.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras