Senovės Egipte dėmesio seksui nestokota

history-1-medium.jpg
 
3 komentarai
Senovės Egiptą galima pavadinti didžiosios seksualinės įvairovės civilizacija. Čia buvo pripažįstami ne tik homoseksualumas, biseksualumas, transseksualumas, ekshibicionizmas, neištikimybė, prostitucija ar kraujomaiša, bet net ir zoofilija bei nekrofilija.

Leidžiamas seksualinis elgesys priklausydavo nuo luomo. Didikai turėjo platų pasirinkimą, tačiau tik nuo valdančiųjų priklausydavo, konkretus elgesys bus smerkiamas ar visiems priimtinas. Vergų seksualiniai pomėgiai priklausydavo nuo jų šeimininkų pažiūrų. Žinoma, kol niekas nematydavo, visi elgdavosi kaip panorėję, tačiau iškilus net menkiausiems tam tikru periodu visuotinai nepriimtiniems faktams į viešumą, grėsdavo nemalonumai.

Rūpinosi higiena

Nors Senovės Egiptas turėjo panašumų ir su kitomis pirmosiomis civilizacijomis, tačiau čia būta unikalių seksualinių papročių.
Anuomet egiptiečiai skyrė itin didelį dėmesį higienai. Jie saugodavosi nuo utėlių ne tik skusdamiesi galvas bei nešiodami perukus, bet pašalindami ir apie lytinius organus esančius plaukus. Taip pat gana plačiai praktikuotas apyvarpės apipjaustymas, siekiant išvengti besikaupiančių bakterijų ir purvo po ja.

Senovės Egipte buvo atliekami abortai, naudotasi kontraceptinėmis priemonėmis. Beje, pastarosios šiandieną žavesio tikrai nesukeltų, nes naudoti tokie ingredientai, kaip pavyzdžiui, į makštį kišamas krokodilų mėšlas.

Dievai neslėpė seksualumo

Senovės Egipte egzistavo ir įvairios religinės apeigos, kurių metu vykdavo intymios orgijos, bei garbinti dievai, visiškai neslėpę savo seksualumo.

Kai kurie šaltiniai rodo egzistavus sukūrimo istoriją, kuri teigė, kad visi kiti dievai atsirado iš vienos besimasturbavusios dievybės sėklos.
Tikėta ir nykštuku Besu, turėjusiu labai didelę varpą. Jis buvo laikomas moterų gynėju, todėl kai kurios dailiosios lyties atstovės tatuiruodavosi šio atvaizdą ant šlaunų. Besas buvo visada minimas švenčių, susijusių su fizine meile, metu.

Hatorą visi garbino kaip muzikos ir meilės deivę. Nepaisant to, švelnioji dievybė kai kur vaizduojama kaip rodanti genitalijas besišypsančiam savo tėvui Saulės dievui Ra. Su Hatora buvo siejama ir deivė Basta, atsakinga už džiaugsmo, pramogų, kačių ir paslapčių globojimą. Šventės jos garbei metu, moterys viešumoje rodydavo savo genitalijas. Tačiau tokios nuogybės nebuvo praktikuojamos tik šios šventės metu. Itin garbintas dievo Apio kultas, todėl moterys keturiasdešimčiai dienų užsidarydavo jo šventykloje ir savo lytinius organus rodydavo Apio statulai.

Be šių, egzistavo ir dar viena įdomi šventė. Pasakojama, kad dykumos ir audros dievas Setas užmuša savo brolį pomirtinio pasaulio ir derlingumo dievą Ozyrį. Izidė savo brolį bei vyrą atkuria, tačiau niekas nebegali rasti jo falo. Senovės Egipte ši istorija buvo švenčiama: moterys vaikščiodavo gatvėmis su lėlėmis, turėjusiomis labai dideles genitalijas, ir dainuodavo.

Ruošdavo pomirtiniam seksui

Senovės egiptiečiai pomirtinį gyvenimą laikė žemiškojo tąsa. Dėl šios priežasties jie didelį dėmesį skyrė ir kelionei anapilin. Vyrų mumijoms būdavo pritaisomi dirbtiniai peniai, o moterų – netikri speneliai. Jie turėdavę pasitarnauti naujajame gyvenime, kur žmonės, jeigu tik trokšdavo, galėdavo užsiiminėti seksu.

Daugumoje kapų rastos vaisingumą reiškusios lėlės – moterys plačiais klubais, rankose nešdavusios vaikus. Kitos vaisingumo lėlės neturėdavo kojų, o jų kūnai pasibaigdavo praplatinta gaktos teritorija su išsikišusiom mažom galvom bei rankom.

Nors egiptiečiai atvirai mėgaudavosi seksu, tačiau vaisingumo lėlės laikomos įrodymu, kad intymūs malonumai glaudžiai siejosi ir su vaisingumu, giminės pratęsimu.

Moterys rinkdavosi vyrus

Senovės Egipte egzistavo matriarchatas ir didžiausią atsakomybę savo rankose laikė būtent moterys. Faraonai buvo tik turto patikėtiniai, o jų karaliavimas buvo sprendžiamas pagal motinos statusą. Žmonai mirus, turtai atitekdavo dukterims arba anūkėms. Dėl šios priežasties plačiai sėjosi kraujomaiša, nes vyrai nenorėdavo prarasti nuosavybės.

Matriarchatą įrodo ir viena pikantiškumu pasižymėjusi šventė, vykdavusi Amono šventykloje. Moterys čia ateidavo norėdamos išsirinkti sau vyrą. Šios su labiausiai patikusiu pasimylėdavo, o po mėnesinių – keldavo vestuves.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (3)
nesamones
dalbajobelis tu
Seksas tai malonumas ir nieko daugiau !!
Naujas komentaras