Širdies smūgis sekso metu

concept-sex-love-heels-lingerie.gif
 
Jeigu susiduriate su širdies problemomis arba patenkate į amžiaus grupę, kur širdies smūgio rizika yra išaugusi – šis straipsnis kaip tik jums. Deja, bet žiniasklaidoje ir viešojoje erdvėje dažnai sklando kalbos (kartais panašių vaizdų galima pamatyti ir Holivudo filmuose), kad sekso metu vyrus (rečiau moteris) gali ištikti širdies smūgis. Ar tai tiesa?

Jūsų ir mūsų visų džiaugsmui – beveik ne. Nors toli gražu ne visi žmonės net ir infarkto metu žmonės ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje vengia prisipažinti, kad tai nutinka per sueitį. Jų laimei (arba ne) medikai privalo užregistruoti aplinkybes, kuriomis liga ar bėda ištinka, todėl yra ir duomenų apie širdies smūgius sekso metu. Portlende, Oregono valstijoje (miesto dydis, klimatas bei daugelis kitų sąlygų yra panašios į Lietuvos sostinę Vilnių) per 13 metų užregistruoti 4525 infarkto atvejai. Pabandykite atspėti keli iš jų buvo susiję su lytine veikla? Atsakymas kiek stebina – mažiau nei vienas procentas. Procentas žmonių, kuriuos infarktas ištiko sekso metu – 0.7%. Iš 34 užregistruotų atvejų 32 buvo vyrai, 2 – moterys. Statistiškai galima teigti, kad mažiau nei vienas procentas infarktą patyrusių vyrų tai išgyveno sekso metu, o moterų skaičius dar mažesnis – žemiau nei 0.1 procento.


Taip pat tikriausiai verta paminėti, kad apie 55 procentus sekso metu įvykusių infarktų įvyko tiesiog sueities metu, o kita dalis – maždaug 15 minučių po to, kada širdies darbas dar nebuvo pilnai atsistatęs. 


Taigi, šių tyrimų ir duomenų išvadose medikai bei seksologai tvirtai teigia, jog rizika patirti infarktą yra daug didesnė kitose srityse nei tiesiog mylintis. Ilgalaikiai sveikatai naudingi padariniai daugybę kartų nusveria rizikas, kurios iš tiesų yra tikrai mažos.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras