Smūgis moterims: jos negeba geriau už vyrus vienu metu atlikti kelis darbus

 
1 komentaras
Naujausi tyrimai rodo, kad tiek vyrai, tiek moterys turi vienodų gabumų vienu metu atlikti kelias užduotis.

Kai kalbama apie kelių darbų atlikimą vienu metu, moterys dažniausiai ima viršų, tačiau psichologai aiškina, kad tai yra mitas.

Mokslininkų tyrimai parodė, kad tiek moterims, tiek vyrams vienodai sudėtinga padalyti dėmesį keliems darbams.

Vienu metu galime gerai atlikti tik tuos darbus, kuriems turime įgūdžių, pvz., vairuoti automobilį ir tuo pat metu kalbėti telefonu.

Profesorius Nikas Chater‘is teigė, kad, kai mes bandome ką nors prisiminti, ar stengiamės atlikti kitą sudėtingą veiksmą, praktiškai nebegalime atlikti nieko kito. Mūsų fizinė ir psichinė energija yra susijusi daug labiau nei mes galime įsivaizduoti.

Profesorius teigia, kad iš tiesų mes tik įsivaizduojame, kad atliekame kelias užduotis vienu metu, o iš tiesų mes „peršokame“ nuo vieno veiksmo prie kito.

Žinoma, mes galime atlikti vienu metu tokias užduotis, kaip vairuoti automobilį ir tuo pat metu klausytis radijo.

Kad padarytų tam tikras išvadas, profesorius atlikinėjo bandymus. Kai žmonės atliko tam tikrą veiksmą, pvz., vaikščiojo, profesorius tuo pat metu uždavinėjo jiems klausimus. Atrodytų, tai visai paprasti veiksmai: vienu metu vaikščioti ir atsakinėti, tačiau to padaryti nepavyko.

Jis padarė išvadą, kad kai mes darome įprastus dalykus, ir staiga reikia atlikti dar kažką netikėto, nauja užduotis mums ima kliudyti atlikti įprastus darbus.

Taigi, lytis čia nieko dėta: moterys nėra gabesnės už vyrus vienu metu atlikti kelis darbus, čia jų jėgos lygiavertės.

 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (1)
Taip ir galvojau, kad tas multitaskinimas prie gero nepriveda
Naujas komentaras