Spauda moko jaunimą sekso taisyklių

139.jpg
 
Šiuolaikiniai paaugliai vis dažniau perka žurnalus ieškodami informacijos apie seksą dėl labai paprastos priežasties – daugelis tėvų gedijasi su vaikais kalbėti intymiomis temomis.

Britų viešoji organizacija Ofstead, kuri nuolat atlieka inspekcinius patikrinimus mokyklose, praneša, jog paaugliai patarimų sekso klausimais ieško žurnaluose, nes nei mokykloje, nei namuose kalbėtis tomis temomis laikoma gėdingu dalyku, o reikalingos ir kokybiškos informacijos niekas kitas nesuteikia.

Vaikinai renkasi tokius žurnalus kaip FGM, merginos – Cosmopolitaną. Paaiškėjo, jog dėl informacijos trūkumo labiausiai kenčia merginos, nes joms neužtenka sužinoti apie organizmo fiziologiją. Joms reikia informacijos ir apie santykius bei jausmus.

Ofsted duomenimis, kai kurie tėvai, kurie savyje nerado drąsos ir jėgų pokalbiui „užstrausta“ tema, jaudinasi dėl kitų tokios informacijos šaltinių „tinkamumu“: „Tačiau, „raudonieji puslapiai“ tampa pozityviausiu informacijos šaltiniu ir padeda daugeliui paauglių“, – paaiškino Ofsted tyrėjai.

„Daugelis tėvų ir mokytojų nesugeba pateikti reikiamos informacijos apie lytinį gyvenimą, santykius. Ir nesvarbu, jog galbėti tokiomis temomis yra nelengva, tačiau tėvai turėtų kalbėtis su vaikais ypač apie saugų seksą ir sveikus tarpusavio santykius tam, kad padėtų augantiems vaikams gyvenime priimti teisingus prendimus.“

Išreikškite savo nuomonę. Kas, jūsų manymu, turėtų užsiimti lytiniu švietimu? Tėvai? Mokytojai? Žiniasklaida? O gal informacija turėtų būti slepiama, o viešinantys ją – nubausti?

 
Komentarai
Naujas komentaras