Sužadėtuvių žiedo paslaptis

 
Pavasaris jau greitai pasipuoš žiedais. Gal pats laikas ir Jums savo mylimosios ranką papuošti žiedeliu, jei širdis jau pelnyta?

Sužadėtuvių žiedas – tai rimtų vyro ketinimų deklaracija ir moters pažadas tekėti. Tai pirmas tvirtas žingsnis santuokos link, kuris bus prisimenamas visą gyvenimą, todėl tikrai verta pasistengti, kad istorija sužavėtų net klausytojus. Sužadėtuvių scenarijų savaime turėtų padiktuoti Jūsų fantazija, garsiai išsakytos mylimosios svajonės ar Judviejų santykių ypatumai. O štai materialioji šio gražaus pareiškimo pusė – žiedas, kalbės pats už save.

Tikriausiai, kai tik prakalbama apie romantiką, meilę ar tyrus jausmus, prieš akis iškyla jauna įsimylėjėlių porelė, kuriai dar viskas prieš akis, o finansinis šeimos gerbūvis dar tik siekiamybė ateityje. Taip, jie gyvi meile ir spontaniškų sužadėtuvių tikrai nesugadintų žiedas iš vielutės nuo šampano butelio. Čia taip pat pasigirsta siūlymai žiedui numatytus pinigus skirti kelionei ar dar kaip protingai išleisti. Pasirinkimas gali būti labai individualus ir tik jums spręsti ar/kaip laikysitės tradicijos.

Ne paslaptis, kad ne visada vien meilės gana. Jei turėsime omeny paprastą sidabrinį žiedelį su akute, tai veikiausiai, gero vyno butelis ar įspūdingesnė puokštė gėlių kainuoja daugiau, o juk Jūsų išrinktoji – pati brangiausia... Taip pat nederėtų pamiršti, kad sužadėtuvių žiedas rodo ir jaunikio finansinę padėtį. Žinoma, neprivaloma laikytis amerikietiškos kultūros peršamo trijų atlyginimų standarto, bet pasvarstyti apie tai, kaip apie rimtą investiciją tikrai vertėtų. Užkietėję romantikai turėtų pagalvoti ir apie tai, kad žiedą, kaip relikviją, vėliau būtų galima perduoti iš kartos į kartą, o pesimistams turėtų patikti mintis, kad atėjus „juodai dienai“ bus ką nešti į lombardą.

Klasikiniu sužadėtuvių žiedu laikomas plonas aukso žiedas su įsodintu nedideliu briliantu centre. Toks įvaizdis atsirado labai neseniai - tik po 1950 m. JAV deimantų korporacijos "De Beers" reklaminės kampanijos, kurios metu žiedas su deimantais buvo pristatytas kaip tobuliausias tikros meilės ir amžinos romantikos simbolis. Tačiau pirmasis sužadėtuvių žiedą su deimantu padovanojo Austrijos valdovas Maksimilijonas I savo būsimai žmonai Marijai iš Burgundijos dar 1477 m. Grįžtant į Lietuvą, jei nėra galimybių, galima išsisukti ir su sintetiniu deimantu – cirkoniu. Mėgstantiems baltą metalą galima rinktis sidabrą, baltą auksą ar platiną (be to, deimantai, inkrustuoti į baltos spalvos metalą, išryškėja labiau). Žiedo įprasta ieškoti juvelyrikos parduotuvėse, bet kreipiantis į juvelyrą Jums būtų sukurtas vienetinis gaminys pagal Jūsų pageidavimus.

Sužadėtuvių žiedas – visam gyvenimui, todėl reikia galvoti ne tik apie jo dizainą, vertę ar kokybę, bet ir praktiškumą. Žiedas turėtų būti toks, kad galėtų būti visur ir visada ant sužadėtinės piršto. Ir jei dėl aukso ilgaamžiškumo nesiginčijama, tai deimantai skamba kiek pompastiškai... Kaip bebūtų, jie ne tik simbolizuoja amžiną gyvenimą, kuo norėtųsi tikėti žengiant prie altoriaus, tačiau ir yra atsparesni aplinkos poveikiu nei kiti brangieji akmenys. Galiausiai, dovanodami deimantą dovanojate merginai „geriausią draugą“, kuris nuolat primins apie Jus.

Dažniausiai sužieduotuvių žiedas nešiojamas ant bevardžio kairiosios rankos piršto, kuris simbolizuoja meilę ir jausmus (ant dešinės rankos bevardžio piršto nešiojamas vestuvinis žiedas). Gera žinia nesėkmės atveju: nuo senų laikų sužadėtuvių žiedas buvo laikomas užstatu, todėl nutraukus sužieduotuves žiedas grąžinamas dovanojusiajam, tačiau žiedas nėra grąžinamas, jei sužieduotuves nutraukia tas, kuris pasipiršo.

Kaip sužinoti kokio dydžio žiedo reikia? Jei jau veikiate slaptai, tai galima nugvelbus mylimosios žiedą nusinešti į juvelyrikos saloną, kur specialistai pasakys, kokio dydžio žiedus nešioja mergina. O jei nedrįstate taip rizikuoti, tai paprasčiausia būtų minutėlei pasiskolinus brangiosios žiedą mauti ant savo piršto ir pasižymėti iki kiek žiedas užsimovė, o su žyme – į juvelyrikos saloną.

Ir jei žiedo paieška Jums atrodo kaip ilgas, varginantis darbas, prisiminkite, kad tos vienintelės irgi teko paieškoti. Žinoma, galima kreiptis pagalbos į artimuosius, draugus ar konsultantus, bet juk galiausiai žiedas atstovaus Jums – išrinkite pats. Atkreipkite dėmesį į mylimosios skonį, charakterį ir stilių. Tegu žiedas simbolizuoja tą ilgą kelią, kurį iki jos ėjote.

Žinoma, dabar vis labiau populiarėja vyriški sužadėtuvių žiedai, dovanojami nepriklausomai nuo to, kuris piršosi. Manoma, kad moterys protestuoja prieš tai, jog tik jos po sužadėtuvių „pasitraukia iš rinkos“, todėl vertėtų pagalvoti ir apie abipusį susižiedavimą. Nesvarbu, žiedai vienodi ar skirtingi – simbolinė prasmė išlieka tokia pati. Taip pat populiaru juose išgraviruoti poros vardus.

Galiausiai nepamirškite, kad už žiedą daug svarbiau Jūsų jausmai. Nepamirštamos sužadėtuvės ir meilė negali būti matuojama pinigais, bet juk dailus žiedelis ant rankos ne tik puoš Jūsų mylimąją, o ir žymės Jūsų teritoriją. Juk pats ne vieną pavasarį atidarėte medžioklės sezoną...

Monu

 
Komentarai
Naujas komentaras