Tipinis prievartautojas – ponas žavinguolis

 
1 komentaras
Naujas Austrijoje atliktas tyrimas atskleidė, jog tipinis prievartautojas neatrodo gąsdinantis, apšiuręs atsiskyrėlis, priešingai – jis šnekus, žavus bei turintis gerą darbą.

Toks asmuo – ne vienišius, jį galime sutikti darbe, vakarėlyje, klube ar net namuose, o ne laukiantį šešėlyje, kol galės užpulti moterį.

Atliktame tyrime dalyvavo nuo prievartautojų nukentėję žmonės. Paaiškėjo, jog žagintojai – dažnai gerai pažįstami aukai, jie ilgai stengėsi įgyti pasitikėjimą ir siekė savo bjauraus tikslo.

Aukos pasakojo, jog prievartautojai atrodė kaip geri ir normalūs vyrai, kuriais šios pasitikėjo – dažnai tai buvo vienas iš draugų, bendradarbių. Kai kurie žagintojai buvo verslininkai, vaistininkai, policininkai, karininkai ir net profesionalūs įstaigų stabdyti smurtui prieš moteris darbuotojai.

Nusikaltėliai veikė apgalvotai, užmezgė ryšį su aukomis, alkoholio ar narkotikų pagalba kontroliavo situaciją.

Tyrimui vadovavusi mokslininkė teigė, jog po prievartos tokie vyrai dažniausiai stengdavosi santykius vėl tarsi įvilkti į gražius rėmus.

„Jie padarydavo moteriai puodelį arbatos ar atsiųsdavo mielą SMS žinutę, kartais net dar kartą kviesdavo į pasimatymą“.

Aukų teigimu, toks gražus elgesys šias sutrikdydavo, priversdavo abejoti, kas iš tiesų nutiko, net tada, kai prievartautojas elgėsi labai žiauriai.

„Vos keli procentai prievartautojų neatitiko minimo prototipo. Dauguma jie – ponai „žavinguliai“ – mieli, susimąstę ir rūpestingi“,- sakė tyrėja.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (1)
ziauriausia, kai prievartautoju tampa zmogus, kuriuo galvojai, kad gali pasitiket. labai tikiuosi, kad man niekad taip nenutiks. ir kitoms to labai linkiu!
Naujas komentaras