TOP 10 klausimų ir atsakymų apie spermatozoidus

sperm-egg-121009.jpg
 
Amerikoje yra daugybė klinikų į kurias žmonės kreipiasi dėl pageidaujamos būsimo vaikelio lyties. Gydytojai naudoja lazerinę technologiją, kurios dėka atskiriamos X ir Y chromosomos. Priklausomai nuo norimos vaiko lyties vaiko kiaušinėlis yra apvaisinamas vienu ar kitu būdu, o gautas embrionas patalpinamas į motinos kūną. Ši technologija suteikia 91% tikimybę gimti mergaitei ir 75% gimti berniukui.

Kas pirmasis pamatė kaip atrodo spermatozoidai? 1667 metais Olandijos mokslininkas Antonie van Levernguk sukūrė mikroskopą. Pirmasis dalykas, kurį jis pradėjo stebėti mikroskopu – spermatozoidai.

Ar įmanoma varelijoną pakeisti sperma? Mokslininkai biologai tvirtina, kad spermatozoidai gerina nuotaiką, didina hormonų lygį moters smegenyse kada jie patenka į moters organizmą. Todėl moterys, kurių partneriai naudoja prezervatyvus yra labiau linkusios į depresiją.  Žinoma, spermotozoidai patekti į moters organizmą gali ne tik vaginaliniu būdu. Taigi, depresijos galima išvengti ir saugaus sekso metu.

Koks yra spermos skonis? Jei jai nepatinka spermos skonis, derėtų pakeisti vyro  mitybą. Spermos kokybė ir skonis priklauso nuo mitybos, fizinio aktyvumo, nešiojamų aptemptų drabužių, alkoholio ir nikotino vartojimo, streso. Dažnai vartojama kava ir alkoholiniai gėrimai gali lemti kartesnį spermos skonį, o dažnai ir dideliais kiekiais valgoma mėsa spermą daro rūgštesnę.

Spermos konsistencija. Išgėrus daugiau nei 2 litrus alaus per dieną sperma pasidaro vandeningesnė. Subalansuota mityba, daržovių ir vaisių vartojimas (ypač ananasų) spermą daro tirštesnę ir saldesnę.

Vyrui orgazmą galima pasiekti ir neišsiliejus sėklai. Qigong meistrai dar prieš tris tūkstančius metų pastebėjo, jog vyrų orgazmas ir ejakuliacija – du skirting procesai. Vyras gali patirti orgazmą spermai neišsiliejant. Orgazmas patiriamas tik prieš ejakuliaciją ir galima išmokti patirti kelis orgazmus. Tam reikia išmokti sustabdyti savaiminį spermos išsiliejimą naudojant kitus energijos valdymo metodus spaudžiant tam tikrus varpos ir išangės taškus. Šių metodų  yra mokoma jogos ir Tantros seminaruose.

Kaip išplauti spermą? Naudoti daug šalto Vandens. Tiesa, tai nėra pats geriausius būdas siekiant apsisaugoti, kadangi spermotozoidai jau gali būti pasiekę jiems reikiamą vietą.

Kas vaiko tėvas? Tikrą audrą tarp  britų sukėlė  šalies departamento žinia, kuri paskelbė, kad  panaikinamas spermos donorystės anonimiškumas. Esminis argumentas– vaikas turi teisę žinoti kas yra jo biologinis tėvas. Taip pat šis sprendimas buvo priimtas dar ir dėl galimų genetinių ligų, kurios gali būti perduotos vaikui. Tačiau BBC atliktas tyrimas parodė, kad po šio įstatymo dauguma spermos donorų nebebuvo tokie dosnūs.

Spermatozoido galva. Spermotozoidas – vyriška lytinė ląstelė. Jie yra sudaryti iš galvos, kaklo ir uodegos. Uodega padeda judėti spermatozoidui nuo 3 iki 44 mm per minutę greičiu. Svarbiausia spermotozoido dalis – galva.Tai yra 23 chromosomos, kurios yra mūsų genuose.

Ar dažnai mylintis gali baigtis sperma? Spermatozoidai gaminasi visą gyvenimą. Iki 70 metų spermatozoidų savybės išlieka tos pačios, o po 70 –ies metų jie pradeda keistis. Spermatozoidai tampa mažiau aktyvūs, tačiau vis dar gali vykdyti savo misiją.


www.suaugusiems.lt

 

 
Komentarai
Naujas komentaras