Top 5 moterų baimės

fe5a1b12-932d-474e-9a5c-f2af7377045a.jpg
 
Yra bendrų visiems žmonėms fobijų – mirtis, skausmas, vorai, agresija ir t.t. Tačiau taip pat yra baimės, kurios būdingos tam tikrai lyčiai. Kas gali gąsdinti moteris, vyrams gali būti visiškai normalu ir atvirkščiai.

Be abejo, baimių atsiradimui ir jų formavimuisi įtakos turi ir aplinka bei tautinės ypatybės, įskaitant religiją, švietimą, visuomenės vertybes, o karatais gali būti sunku ar net neįmanoma atskleisti baimės atsiradimo paslapties.

Taigi, 5 didžiausios moterų baimės...


Nepalik manęs ramybėje 

Visiškai normalu, kada subrendę vyrai laisvalaikį leidžia vieni ar su draugais išvyksta svetur paslidinėti ir papramogauti, tačiau daliai moterų tokios vyro išvykos kelia baimę, o dar tiksliau ne kelionės, o baimė likti vienoms. Net ir kelios dienos vienatvėje, namuose, sukels nemalonias moters emocijas. Ši moteriška fobija dažniausiai atsiranda  dėl visuomenės spaudimo ir  paplitusių stereotipų, jog moteris privalo turėti šeimą ir vaikų. Anot kai kurių psichologų, dėl šios baimės moterys yra linkusios kentėti smurtą, sumušimus, pažeminimą ar išsiskyrusios su smurtautoju vėl skuba užmegzti naujus santykius ir neretai vėl patiria smurtą. 


Nebūsiu graži, negyvensiu

Yra moterų, kurios paniškai bijo būti negražios. Jos kritiškai save apžiūrinėja veidrodyje, o pora centrimetrų padidėjusios apimtys sukelia paniką. Tokios moterys taip pat dažniau susiduria su plaukų slinkimu, tačiau dažniausiai plaukai ima slinkti dėl streso ir pačios baimės. Žinoma, nuolatinės baimės verčia laikytis griežtų dietų, o tai tik dar labiau išsekina organizmą ir nieko gero nežada nei sveikatai , nei išvaizdai. Nors toks grožio vaikymasis gali atrodyti juokingas, iš tiesų tai yra gana rimta problema. Tad vertėtų pasikonsultuoti su specialistu. Jei ne su psichologu, tai bent su dietologu, kuris patartų mitybos klausimu, jog gautumėte visų reikiamų organizmui medžiagų. 


Abortas arba vaiko gimimas

Neplanuoto nėštumo karatais paniškai bijo net ištekėjusios moterys, jau nekalbant apie jaunas merginas, kurios yra dar netekėjusios.  Aukšto lygio medicina nekeičia situacijos. Pastojimas, nepageidaujamas nėštumas ir labai sunkus sprendimas susijęs su abortu, moteriai sukelia didžiulę baimę. Kai kuriais atvejais, šios baimės sumažinti nepavyksta net kontracepcijos  vartojimas.  Ši fobija dažnai turi neigiamos įtakos intymiems santykiams ir pačiai partnerystei. 

Vaikai ir tėvai

Tėvai puoselėja, saugo savo atžalas ir ,žinoma, nerimauja dėl jų. Kartais nerimas būna toks stiprus, kad tiesiog bijoma susilaukti vaikų. Tai susiję su vaiko ateitimi ir baime, jog būsima mama negalės tinkamai išauklėti  savo vaiko. Dar neturint kūdikio  moteris nerimauja dėl vaiko darželio, mokyklos, egzaminų ir t.t. Žinoma, kad tokios baimės užkerta kelią motinystės džiaugsmui ir net suaugusi mergina, radusi sielai artimą bei supratingą partnerį, nesiryžta susilaukti vaikelio. 

Senatvė – košmaras

Tarp jaunų, ypač brandžių moterų būdinga senatvės baimė. Pirmiausia nerimą kelia žili plaukai. Yra žinoma nemažai atvejų, kada rastas pirmasis žilas plaukas sukelia panikos priepuolį būnant viešajame transporte ar parduotuvėje.  Dėl šios priežasties moterys dažniau dėvi nepadorius  drabužius ir itin dideliais kiekiais naudoja kosmetiką. 


Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras