Vadovaujančios moterys mylisi mažiau

 
Mokslininkai teigia, kad moterys, kurioms šeimoje tenka vadovaujantis vaidmuo, yra linkusios mylėtis mažiau.

Džono Hopkinso Blumbergo universiteto mokslininkai tyrė susituokusių moterų savarankiškumo ir sekso reguliarumo santykį.

Jiems pavyko nustatyti, jog moterys, kurios turėjo daugiau galios daryti sprendimus, lytinių santykių turėjo rečiau.

Pagrindinė tyrimo autorė profesorė Michellė Hindin sakė: „Visose šešiose šalyse, kurias mes tyrėme, modelis buvo labai panašus. Kuo daugiau sprendimų moteris sakėsi priimanti pati, tuo mažiau tikėtina, kad ji galvojo apie seksą ir tuo ilgesnis laiko tarpas buvo praėjęs nuo paskutiniojo karto“.

Mokslininkai studijavo duomenis iš Ganos, Malavio, Malio, Ruandos, Ugandos ir Zimbabvės, kuriuose prašė dalyvius nurodyti dieną, savaitę, mėnesį ir metus, kada jie paskutinį kartą mylėjosi.

Respondentų taip pat buvo prašoma įvardinti žmogų, kurio žodis šeimoje dažniausiai būna paskutinis, kalbant sveikatos, didelių šeimos pirkinių, kasdieninių šeimos pirkinių ir svečiavimosi pas draugus ir artimuosius temomis. Mokslininkai taip pat tyrė sociodemografinius faktorius, tokius kaip amžius, turtas, lygybė, vyro gyvenamoji vieta ir santuokos trukmė.

Dauguma apklausoje dalyvavusių moterų mylėjosi per pastarąjį mėnesį.

Tuo tarpu vyrų vaidmuo ir seksualinių santykių dažnis pasirodė esą nesusiję.

Carė Muntifering, tyrimo bendraautorė, sakė: „Supratimas, kaip moters pozicija šeimoje lemia jos ir partnerio seksualinį aktyvumą, gali būti labai svarbia dalimi saugant moterų seksualines teises ir padedant joms pasiekti tokių santykių, kurie būtų ir saugūs, ir malonūs“.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras