Vaisingos moterys šoka patraukliau

 
Siekiančios šokiu suvilioti antrąją pusę moterys gali gauti naudos iš vaisingiausio ciklo periodo, teigiama naujo tyrimo išvadose.

Tyrimo metu vyrams buvo rodomi šokančių ir vaikštančių moterų vaizdo įrašai ir buvo pastebėta, kad patraukliausi judesiai vyrams atrodė tų moterų, kurioms buvo ovuliacija.

Bernhardas Finkas iš Getingeno universiteto Vokietijoje kartu su kolegomis nufilmavo 48 studentes, kurių amžius buvo nuo 19 iki 33, einančias į ir nuo kameros arba šokančias pagal Robbio Williamso dainos ritmą.

Moterys ėjo ir šoko du kartus: vieną per vaisingiausią savo periodą ir vieną per mažiausiai vaisingą.

Vėliau vaizdo įrašai buvo apdirbti taip, kad ekrane buvo matyti tik jų kontūrai. Tai buvo padaryta siekiant užtikrinti, kad dėmesys būtų kreipiamas ne į išvaizdą, o į judesius.

Mokslininkai parodė šiuos video klipus dviems šimtams vyrų studentų, kurie buvo paprašyti įvertinti moterų patrauklumą septynių balų skalėje.

Vaisingiausiu periodu vaizdo įrašuose šokančios moterys buvo įvertintos vidutiniškai 2,88 taškais, o einančios 3,31, tuo tarpu nevaisingu periodu jos buvo įvertintos atitinkamai 2,72 ir 2,98 taškais.

2007-aisiais Naujojo Meksiko universiteto mokslininkai atrado, kad striptizo šokėjos gaudavo daugiau arbatpinigių per ovuliaciją, tačiau jie netyrė tokio vyrų dosnumo priežasčių.

Finkas mano, kad padidėjęs patrauklumas ovuliacijos metu randasi dėl psichologinių pokyčių, kurie yra susiję su padidėjusiu oestrogeno kiekiu.

“Oestrogenas turi įtakos raumenų kontrolei, sausgyslėms ir sąnariams bei elgesiui, tad galima pagrįstai manyti, kad jis gali paveikti ir kūno judesius”, - sakė Finas.

Ar judesiai pasikeičia tam, kad duotų signalą apie vaisingumą, ar tai tiesiog šalutinis psichologinių pokyčių susijusių su padidėjusiu vaisingumu poveikis, tačiau pokyčiai vis tiek yra matomi.

“Tiek vyrai, tiek moterys gali nustatyti, kurioje ciklo fazėje yra moteris, o tai gali suteikti vertingos informacijos”, - sakė Gaylas Breweris, evoliucijos psichologas iš Centrinio Lankašyro universiteto Jungtinėje Karalystėje.

“Vyrams tai leidžia identifikuoti potencialias partneres jų vaisinguoju periodu ir apsaugoti esamas partneres nuo neištikimybės, tuo tarpu moterys gali pasinaudoti padidėjusiu savo patrauklumu ir suvilioti patinkantį vyrą”, - pridėjo Breweris.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras