Vyrai jaučiasi blogai, kai vadovė yra moteris

 
4 komentarai
Remiantis apklausa, vyrai jaučiasi blogiau, kai darbe jiems vadovauja ar aukštesnes pareigas užima moterys nei tuo atveju, kai jų partnerės uždirba daugiau.

Tai parodo, kad asmeniniai santykiai keičiasi greičiau nei profesiniai, teigia santykių ekspertė Lyn Fletcher.

„Tai, kad vyrai turėtų uždirbti daugiau, būti šeimos maitintojais ir užimti vadovaujamas pareigas, vis tiek yra šiek tiek keistas ir pasenęs požiūris“, - sakė ji.

Beveik trys ketvirtadaliai apklausoje dalyvavusių daugiau nei jų partneriai uždirbančių moterų sakė, kad vyrams tai nerūpi.

Daugiau kaip pusė moterų, kurios darbe vadovavo vyrams, sakė, jog tai žeidė vyriškos lyties pavaldinius ar bent kai kuriuo metu, kai kuriuos jų.

Fletcher sakė, kad poros mokėsi gyventi su prieštaravimu, kad verslo pasaulyje, konkurencingumas yra skatinamas ir net būtinas, tačiau toks elgesys namuose sugriautų santykius.

„Aš nemanau, kad moteris neramina tai, kad jos gali uždirbti daugiau nei jų partneriai. Moterys santykiuose yra linkusios dalintis, kaip partnerystėje. Jos supranta, jog vien tai, kad jų asmeninės pajamos didesnės, dar nereiškia, kad tai joms suteikia daugiau galios ar kontrolės“, - teigė ji.

Hira Saqib, trisdešimtmetė iš Bankstauno, yra mačiusi abi puses. Kaip finansų analitikė, ji vadovavo trijų vyrų komandai ir uždirbo dvigubai daugiau nei jos vyras Husseinas. Jam tai nebuvo svarbu, tačiau komanda, kuriai ji vadovavo, į šią situaciją tikrai reagavo.

„Kartais jie negalėjo įvykdyti moters paliepimų taip, kaip jie tai darydavo paliepus vyrui“, - sakė ji. „Atsirado tokie įpročiai kaip nepunktualumas ir ilgos pietų pertraukos. Aš turiu šeimą ir aiškiai jiems pasakiau, kad darbe jie turi būti pusę 9 ryte, o išeiti aš turiu 17 val.“

Saqib sakė, kad galiausiai visi vyrai tai suprato.

„Vieno iš jų žmona atėjo pas mane ir sakė, kad jis pasikeitė. Anksčiau jis grįždavo namo vėlai, o dabar jis geras šeimos žmogus“, - pasakojo ji.

Fletcher sakė, kad moterims viršininkėms darbe yra sunku, nes jos turi įveikti stereotipus, o kad kažko pasiektų, jos turi būti kietesnės ir valdingesnės nei vyrai. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (4)
Kiekvienas zmogus gali pasiekti tiek kiek Jis nori!!! Ir nesvarbu kokia lytis!!! Jai turi netik smegenu, bet ir proto tada manau visko galima pasiekti!!! Deja kaikas dar mano, kad moteris to negali... Gal delto, kad anksciau buvo formuojama taip visuomene, kad moteris tai turi suktis namuose o vyras islaikyti seima. Bet kai dabartinis pasaulis toks inertiskas ir konkurencingas tai pasiekti gyvenime kazka to siekiant abiems yra lengviau...!!
Pasiziurekit statistika: apie 65% aukstasias baigia moterys, tai kad daugeja moteru uzimtmanciu aukstesnes pareigas nenuostabu...!! Taigi ne Afganistane gyvenam... ten tik dabar mergaites vel pradejo i mokyklas eiti!!!
Pirmasis komentaras kaip iš anekdotų skyrelio:)
kas cia per pasissakymai... mastymo lygis... Tektu priminti, jog pries 300 metu moterims buvo draudziama eiti i mokyklas ir dalyvauti visuomeniniame gyvenime. O zmogus uzauga toks koki ji isugdai ;) O kalbant apie kuryba, nu zinai persiprasau, bet nusisnekejai
Tai cia manau per tiek metu iskiepytas dalykas. Visgi moterys pries 300 metu buvo tokiama mastymo lygyje, jog niekas joms neleisdavo atlikti kazkokiu tai dideliu sprendimu, nes jie buvo visiskai nelogiski. Ir isvis prigimtis yra tokia, jog moteris turi pritart vyro sprendimams, o ne juos nusprest. Bet dabar nesakau, kad moterys durnos ar panasiai. Tik dauguma moteru tikrai nepasizymi mastymu, nes visgi per 300 metu issivyste tik tas, jog jos gali ismokti, bet ne kurti....
Naujas komentaras