Vyrai su negalia seksualiai išnaudojami 4 kartus dažniau

 
Turintys negalią vyrai yra daugiau nei keturis kartus dažniau išnaudojami seksualiai nei tie, kurie negalios neturi, teigiama naujo tyrimo išvadose, kuriam vadovavo indų kilmės mokslininkė.

Tyrėjai iš Masačiusetso universiteto Medicinos mokyklos ir Masačiusetso visuomenės sveikatos centro naudojo daugiau kaip 22000 respondentų atsakymus.

Dalyvių buvo klausiama, ar kas nors kada nors turėjo ar bandė turėti lytinių santykių su jais be jų sutikimo ir ar per pastaruosius metus kas nors be jų sutikimo juos seksualiai lietė, nepaisydami jų prieštaravimų ar nepaisydami jų nuomonės įvėlė juos į seksualias situacijas, tačiau fizinių prisilietimų nebuvo.

Beveik 14 proc. vyrų su negalia sakė gyvenime patyrę seksualinę prievartą. Palyginimui, taip pat atsakė tik 3,7 proc. sveikų vyrų, 26,6 proc. moterų su negalia ir 12,4 proc. sveikų moterų. Seksualinę prievartą per pastaruosius metus atsakė patyrę 5,3 proc. vyrų su negalia, o tai yra daugiau nei sveiki vyrai (1,5 proc.) ir moterys (2,4 proc.) kartu sudėjus, tačiau mažiau nei moterys, turinčios negalią (6,3 proc.).

„Vyrai su negalia yra padidintos rizikos patirti seksualinį persekiojimą grupėje“, - teigė tyrimui vadovavusi mokslininkė Monika Mitra. „Ryškiausias atradimas yra tai, kad visą gyvenimą patiriamas seksualinio smurto, išprievartavimų ir pasikėsinimų išprievartauti paplitimas tarp vyrų su negalia buvo panašus į sveikų moterų, o pastarųjų metų tokio elgesio dažnis tarp neįgalių vyrų pralenkė sveikų moterų skaičius“.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras