Žiemą moterys atrodo iki 5 metų vyresnės

 
2 komentarai
Grožio ekspertai įspėja, kad maišeliai po akimis – tai kaina, kurią už niūras žiemos dienas moka moterys ir dėl kurios gali atrodyti vyresnėmis net iki 5 metų.

Mokslininkai įvairiais metų laikais stebėjo 5000 moterų nuo 27-erių iki 60-ies akis ir pastebėjo, kad  žiemą moterys atrodo vyresnės vidutiniškai 4 metais ir 8 mėnesiais.

Saulės šviesos stoka daro odą labiau išblyškusia, kas pabrėžia maišelius po akimis, o problemą dar paryškina didesnis nuovargis, kuris žiemą atsiranda dėl didesnio vitamino D, kurį organizmas gamina iš saulės šviesos, trūkumo ir sumažėjusio serotonino (kūno „laimės chemikalo“) kiekio.

Rezultatai yra beveik tokie pat blogi kaip ir vyrų, sakoma tyrime, kuris buvo atliktas AMA laboratorijų Niujorke. Buvo nustatyta, kad žiemą 82 proc. moterų turėjo problemų su juodais ratilais ir pabrinkusiomis akimis, o vasarą – tik 38 proc.

„Vis daugiau mokslinių tyrimų patvirtina tai, kad vitaminai D ir K yra susiję su priežastimis, dėl kurių randasi juodi ratilai ir akių patinimas, ypač, jei tai susiję su nuovargiu ir imuninės sistemos problemomis. Jei kartą jie atsiranda, dažniausiai būna sunku sugrąžinti buvusią padėtį“, - sakė senėjimo proceso stabdymo ekspertas Markas Binette'as.

„Vitaminų D ir K trūkumas akivaizdžiai daro neigiamą įtaką, dėl kurios ir atsiranda tamsūs ratilai ir akių patinimas“, - pridėjo jis.

Tamsūs ratilai po akimis yra viena dažniausių odos problemų ir dažnai atsiranda dėl siaurų kapiliarų, kurie praleidžia kraują po odos paviršiumi. Kai šis kraujas ima oksiduotis, tampa šlykščios tamsiai mėlynos, panašios į mėlynes, spalvos.

Plona oda po akimis leidžia susikaupti skysčiams. Tai tampa akivaizdžiau žiemą, kai oda tampa labiau permatoma.

Tamsius ratilus vasarą paslėpti lengviau, nes žmonės jaučia mažiau nuovargio, be to, daugumos žmonių oda būna bent šiek tiek įdegusi.

Negana to, vasarą, kai dažniau būnama saulės šviesoje, žmonių organizmas išskiria ir daugiau serotonino.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (2)
Reikia sveikai maitintis www.seforeceptai.lt
moterys pasendina save dar 5 metais besiskrudindamos kaip vistos soliariumuose
Naujas komentaras