10 kino filmų plakatų, kurie buvo uždrausti

reklama.jpg
 
Pagrindinė reklamos paskirtis - pritraukti, suerzinti ir suintriguoti. Tačiau kai kurios reklamos, laikas nuo laiko, sulaukia pernelyg aštraus vartotojų atsako. Nors šiose plakatuose ir nėra nuogumo ar atvirų sekso scenų, jas reklamos cenzoriai nutarė uždrausti. Kas gi šiuose kino plakatuose negerai?

1. "Prisukamas apelsinas" Stanley Kubrick. Originalioje pradinėje versijoje buvo pavaizduota ne nuoga moteris, o kūdikis. Tai buvo pirmoji JAV reklama su kūdikiu apatinio trikotažo kontekste. Žinoma, dėl šios priežasties plakatą teko cenzūruoti ir šiek tiek patobulinti. 


2. "Ali G parlamente/Ali G indahouse" Mark Mylod. Šis plakatas visiškai beskonis ir nekenksmingas, tačiau britų cenzoriai nusprendė kitaip. Pasak jų Sacha Beron nuėjo kiek per toli. 3. "Teisė į kairę" . Plakatai šešių dalių filmui buvo išimti iš reklaminių stendų vitrinų Pranzūzijos sostinėje - Paryžiuje. Pasak meilės miesto gyventojų, ši reklama žemina moters orumą. 4. "Gėda", Steve McQueen. Plakatas buvo skirtas Vengrijos rinkai, bet buvo uždraustas. Baltas užrašas sukėlė visuomenės pasipiktinimą. 5. "Nuodėmių miestas 2: moteri,kurią reikia žudyti" Frank Miller ir Robert Rodrigues. Evos Green speneliai lėmė tai, kad JAV šį plakatą buvo uždrausta afišuoti viešuose vietose. 6. "Dantys" Mitchell Lichtenštein. Amerikos filmų asociacija nežino anekdoto apie dantis, esančius intymioje vietoje. 7. "Mergina su drakono tatuiruore" David Fincher. Amerikoje šis plakatas uždraustas dėl atviro nuogumo. 8. "The People vs Larry Flynt", Milošas Formanas. Oficialus filmo plakatas uždraustas Jungtinėse Amerikos Valstijose, nes anot cenzorių, jis  per daug provokuojantis. 9. "The rules of atraction" Roger Avary. Nors plakate nėra jokio nuogumo, žaislai vienareikšmiškai kelia provokacijas. 


 

10. "Troškulys" Pak Chan - Wook. Be akivaizdaus sekso įvaizdžio, korėjiečių cenzoriai mano, kad BDSM santykiai su kunigu yra mažų mažiausiai nepriimtini.


www.suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras