Aistros futbolui ir perkamai meilei susilies

 
1 komentaras
Šiandien didžioji diena futbolo aistruoliams – Johanesburge, Pietų Afrikos Respublikoje (PAR), iškilmingai prasidėjo pasaulio futbolo čempionatas. Tačiau tai milžiniškos svarbos įvykis ne tik sportininkams ar jų gerbėjams, bet ir seniausios profesijos atstovėms.

„Laukiama maždaug pusės milijono futbolo aistruolių, atvykstančių į PAR. Svarbiausia užtikrinti visas įmanomas pramogas atvykėliams, todėl reikalingas ir pakankamas savo kūną pardavinėjančių moterų skaičius“, - sakė vienas prostitučių verslu užsiiminėjantis Johanesburgo gyventojas.

Manoma, kad čempionato metu į šalį suplūs maždaug 40 tūkstančių senojo amato žinovių ne tik iš Afrikos, bet ir iš Azijos bei Europos. Tačiau greičiausiai tik dalis jų čia atvyks savo noru – kitos užsiimti šiuo amatu bus verčiamos.

Pardavinėti kūną - nelegalu

Prostitucija PAR buvo uždrausta lygiai prieš šešias dešimtis metų. Buvo bandymų ją legalizuoti būtent šiųmetinio futbolo čempionato metu, tačiau labai greitai tokia idėja sulaukė pasmerkimo.

Vienas svarbesnių aspektų, kodėl galimybė legalizuoti prostituciją buvo menkai tikėtina – ŽIV. Remiantis statistiniais duomenimis, PAR maždaug pusė savo kūną pardavinėjančių moterų yra infekuotos šiuo virusu. Net ir esant tokiems įspūdingiems skaičiams, prostitutės toliau drąsiai dovanoja save nenaudodamos nei prezervatyvų, nei kitų apsaugos priemonių. O ir patys klientai nesibaimina priimti tokių paslaugų.

PAR policijos atstovai ketina areštuoti visus vyrus, kurie bus sučiupti belaužantys taisykles ir perkantys moteris.

Patenkintos savo darbu

„Aš esu labai laiminga, galėdama užsiiminėti nelegalia veikla, kuri man atneša pinigų“, - kalbėjo prostitutė Roza, sėdėdama prabangioje Johanesburgo kavinėje ir gerdama šampaną. Kai kurios prostitucija užsiiminėjančios moterys džiaugiasi jos nelegalumu, nes taip išvengiama mokesčių valstybei.

„Ateik pas mus ir nieko neprarasi. Mes esame pasiruošę jums pasiūlyti pačias geriausias seksualines paslaugas“, - taip viename interviu vietiniam PAR laikraščiui kalbėjo keturiasdešimtmetė prostitutė. Tačiau už tokį malonumą klientams teks sumokėti daugiau. Savo kūną pardavinėjančios moterys drąsiai sako, kad čempionato pradžioje paslaugos kainuos maždaug 10-20 proc. brangiau nei įprastai. „Jeigu matysim, kad mūsų paslaugomis naudojamasi lygiai tiek pat ar daugiau net ir pakilus kainai, didinsime ją dar“, - kalbėjo šio amato žinovė. 

Patiria smurtą

Vienos moterys džiaugiasi savo amatu, o kitoms tenka išgyventi nuolatinį siaubą. „Esu priversta uždarbiauti gatvėse, o iškilus pavojui, slėptis tamsiausiuose užkaboriuose. Ne kartą esu sumušta kliento, tačiau mūsų policija to nelaiko nusikaltimu – dažniau baudžia moteris, o ne paslaugas iš jų pirkusius vyrus. Beje, jeigu pastarieji ir baudžiami, tai jokiais būdais ne už smurtą“, - sunkiai kalbėdama ašaras tramdė Ana, namuose auginanti keturis vaikus.    

Verčiamos dirbti prievarta

Tačiau ne visos moterys savo kūną pardavinėja savo noru. Anot specialistų, bus tūkstančiai moterų, kurios melu, gąsdinimais prieš jas pačias bei jų šeimas bus verčiamos tai daryti. Didžioji dauguma atvykėlių neturi asmens dokumentų, labai prastai kalba angliškai bei bijo susidurti su tvarkos sergėtojais. „Čia kalba pinigai, nes būtent čempionatas, masė vyrų, palikusių futbolu nesidominčias moteris namuose, ir reiškia šlamančius“, - sako PAR specialistai.  
Nelegalų antplūdžio bus bandoma išvengti sustiprinus sienos apsaugą.  

Įtraukiami ir vaikai

„Blogiausia, kad į prostitucijos sūkurį bus įtraukti bei savus kūnus pardavinėti priversti vaikai. Kaip juos pritraukti? Labai nesudėtinga. Tereikia skurdžiuose kaimuose gyvenančioms mergaitėms duoti morką bei pasiūlyti garantuotą darbą mieste ir jos nė neuždavusios daugiau klausimų sės į automobilį. Tai labai šiurpu bei kelia rūpestį“, - kalba PAR valdžios atstovai bei priduria, kad būtent čempionato metu bus ir oficialios moksleivių atostogos, kas dar padidins apgaule į prostituciją įtrauktų vaikų skaičių.

Grytė Ivanauskaitė

 
Komentarai (1)
Che che che, kam šventė, kam darbas, bet beveik visi laimingi :]
Naujas komentaras