Atostogos – kurortinių romanų metas

1c60ac79a6f7b818b33081f2b359d3b5.jpg
 
Vasara kaitina ne tik oro bei vandens temperatūrą, bet ir...poilsiautojų kraują. Naivu tikėtis, jog vyrai, žiūrėdami į paplūdimyje vaikštančias moteris su seksualiais, vos apvalumus slepiančiais maudymosi kostiumėliais, gali išlaikyti šaltą protą. O ir pastarosios, žiūrėk, pro saulės akinių kraštą godžiai stebi išsirinktą „auką“, nuoširdžiai apgailestaudamos, jog neturi gebėjimo matyti kiaurai per aptemptas maudymosi glaudes. Galima duoti valią fantazijai ir, mintyse įsivaizduojant, kas būtų, jeigu būtų, toliau pasyviai degintis saulėje arba pasiduoti aistrai ir paversti norus realybe. Kaip žmonės vertina kurortinius romanus ir kokią naudą pastarieji gali atnešti?

Šiek tiek seksualios statistikos iš atostogų fronto

Apklausa parodė, jog lietuviai, paprastai garsėjantys santūrumu, atostogų metu atleidžia vadžias ir leidžia sau mėgautis kūniškais malonumais. 67 proc. apklaustųjų moterų ir 71 proc. vyrų prisipažino, jog atostogų metu yra turėję kurortinį romaną su nepažįstamuoju. Apie 75 proc. respondentų seksualinį alkį numalšino su vienu partneriu, tuo tarpu 16 proc. vyrų turėjo 2 ir daugiau partnerių. Moterys šiuo atveju yra kuklesnės – 2 ir daugiau partnerių yra turėję vos 6 proc. apklaustųjų dailiosios lyties atstovių. 
Stebina faktas, jog 69 proc. moterų (labai simbolinis skaičius) ir 72 proc. vyrų savo kurortinio romano objektu pasirenka partnerį, į kurį įprastomis aplinkybėmis nežiūrėtų. Galima tik spėlioti, kas įtakoja tokią statistiką: pasikeitusi aplinka, noras išbandyti naujoves ar tiesiog bandymas pabėgti nuo rutinos.

Kokios atostogos be kurortinio romano? Šiam teiginiui pritaria 84 proc. moterų ir 74 proc. vyrų. Puikus pretekstas pasiginčyti su manančiais, jog pirmiausia vyrams galvoje tik seksas, tačiau reikia nepamiršti fakto, jog kurortinis romanas neprivalo baigtis meilės žaidimais lovoje. Ne ką mažiau seksualu švelnūs prisilietimai, intymūs pokalbiai, aistringi bučiniai ar tiesiog pasivaikščiojimas įsikibus į ranką žmogui, su kuriuo tave sieja vadinamoji „chemija“.

Svarbiausia – nesigailėti to, kas įvyko


Psichologai, analizuodami kurortinių romanų temą, šiame reiškinyje įžvelgia daug teigiamų dalykų. Kalbant apie atostogas užsienio šalyje, niekas taip gerai nepadeda pažinti kraštą kaip betarpiškas kontaktas su vietiniu. Dažniausiai kurortiniai romanai baigiasi taip pat greitai kaip prasidėjo, tad leistinas nekaltas melas ar net įsijautimas į norimą vaidmenį. Daugeliui būtent tai suteikia galimybę pailsėti nuo varginančios kasdienybės ir pasisemti kvapą gniaužiančių įspūdžių. Galiausiai nuotykis su „laiminga pabaiga“, kai patenkinami visi poreikiai, suteikia atostogoms pilnavertiškumo, grąžina pasitikėjimą savimi, o, galbūt, suteikia galimybę išbandyti tai, kas iki šiol intymiuose santykiuose buvo tabu.

Nors dažniausiai kurortiniai romanai siejami su vienišais žmonėmis, tačiau į geismų glėbį atsiduoda ir antrąją pusę turintys. Tokiu atveju svarbiausia yra  negraužti savęs dėl nuklydimo bei neskubėti išsipasakoti nuodėmės partneriui (nebent ieškoma rimto preteksto nutraukti santykius). Visų pirma reikia išanalizuoti patirtį ir šią paskatinusias priežastis. Kai kuriais atvejais kurortinis romanas gali atgaivinti „braškančius“ santykius. Aišku, tai taip gali reikšti ir jų pabaigą, tačiau tokiu atveju tik paskubinama tai, kas ir taip buvo neišvengiama. 

 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras